Բուժքրոջ նկատմամբ բռնություն գործադրելու հանգամանքը հաստատել են նաև շտապ բժշկական օգնության բաժանմունքի բժիշկը և վարորդը, մինչդեռ հիվանդի ամուսինը...
Daily Archives: Հոկտեմբերի 7, 2011
Հոկտեմբերի, 2011
7 Հոկտեմբերի
ՊՆ-ն զարմանում է` ինչու են ադրբեջանցիները թաքցնում Սեյրան Օհանյանի հետ հանդիպումը
«Հավանաբար, նրանց մտահոգում է այդ խոսակցության բովանդակությունը: Ամեն դեպքում, տեղի ունեցած փաստը դիվանագիտական ոչ բարձրաստիճան...
Թուրք նախարարը Սարկոզիին հորդորում է Ցեղասպանության փոխարեն զբաղվել սեփական խնդիրներով
«Համենայնդեպս, Ֆրանսիայում վերջին քաղաքական հարցումների արդյունքները այնքան են վախեցրել Սարկոզիին, որ նա որոշել է նման հայտարարությամբ հանդես գալ...
Տավուշի սողանքի գոտում աշխատող փրկարարներից չեն բողոքում
«Երբ մոտեցա մեքենայիս, այն դեռ հողի մեջ էր, իսկ կողքին սև հագուստով մի տղամարդ էր կանգնած: Նա ասաց, որ այդ մեքենայի տերն ասում է, թե մեքենայի նվագարկիչը չկա...
Աշխարհի չեմպիոն. Մենք` հայերս, Եվրո-2012-ում հայտնվելու բացառիկ հնարավորություն ունենք
«Սա իմ առաջին պատասխանն է Հայոց Ցեղասպանությանը»: 1998 թվականի օգոստոսին Անկարան հայտարարել էր, որ Ջորկայեֆի այցը Թուրքիա անհնար է: Այցը պետք է կայանար...
Twitter-ի ռուսաստանյան օգտատերերը «Շնորհակալ են Պուտինին այդ բանի համար»
Այս պահին այս հաղորդագրությունը միկրոբլոգի 10 ամենատարածված թեմաների առաջատարն է: Թվիթերյան հաղորդագրությունը հայտնի խորհրդային հումորի մոտիվներով է գրված...
Տղամարդը նույն խանութից երկու անգամ փորձել է խմիչք գողանալ
Ոստիկանության ծառայողների ձեռնարկած միջոցառումների շնորհիվ նույն օրը, ժամը 18.50-ին, Ազատության պողոտայի թիվ 7 շենքի մոտից...
L`Oreal-ի գիտնականները մազերի ճերմակացման դեմ դեղահաբեր են ստեղծել
Գիտնականները խոստանում են, որ դեղահաբը կողմնակի ազդեցություն չի ունենա. քանի որ այն բաղկացած է տարբեր մրգերի հիմքերից...
Խաղաղության Նոբելյան մրցանակը շնորհվեց երեք կանանց
Լեյմա Գբովին զբաղվել է երկարատև քաղաքացիական պատերազմի դադարեցման պայքարում Լիբերիայի բոլոր էթնիկ և կրոնական խմբերի կանանց ընդգրկմամաբ...
Սարկոզին բացեց Ազնավուրի կեցավայրը
Ֆրանսիայի հրապարակից Սարկոզին մեկնել է «Զվարթնոց» միջազգային օդանավակայան, որտեղ տեղի է ունեցել հրաժեշտի պաշտոնական արարողությունը...

Daily Archives: October 7, 2011
The French president should abandon "the role of historian and put his mind to getting his country out of the economic gulf in... -
Sarkozy Opens Charles Aznavour Museum in Yerevan
Armenian President Serzh Sargsyan and French President Nicolas Sarkozy, who is in Armenia on a state visit, together with... -
Nobel Peace Prize Awarded to 3 Activist Women
The Nobel Peace Prize for 2011 was awarded on Friday to three campaigning women from Africa and the Arab world in... -
Putin’s Birthday Gift This Year a Coloring Book Instead of a Racy Calendar
For Russian Prime Minister Vladimir Putin's birthday a group of students put together a coloring book called "Vova and Dima"... -
Azerbaijan Responds to Sarkozy’s Armenian Genocide Statements
"Each of these issues is a specific aspect of international politics. Azerbaijan has always supported Turkey's interests in... -
Facebook Rolls Out New Translation Tool
This is different from Google’s translation tool — this opt-in service is powered by Microsoft Bing and works on individual posts... -
Tête-à-Tête: France Square and Liberty Square Today (PHOTOS, VIDEO)
Large-scale events were taking place on both sides of the Alexander Spendiaryan State Academic Opera and Ballet Theatre in... -
Steve Jobs to be Buried in Buddhist Tradition. Church Protests Using iPhone
Though details of Jobs' funeral ceremony have not been announced, ArtLyst, a website resource for contemporary art in... -
Man who Posted Armenian Actress Anjela Sargsyan’s Pornographic Photos Online Arrested
Karen Arayan, who recently posted nude, pornographic photos of local actress Anjela Sargsyan while both were engaged in sexual... -
People Looting Vehicles in Landslide Zone?
Also complaining about missing items was a Bulgarian truck driver who said that the 4 mobile phones in his truck...