Սկզբում «կորել է» բժշկի գրած թուղթը և Կարապետյանին բերման ենթարկելու վերաբերյալ թուղթը: «Սակայն տեսնելով, որ մեծ աղմուկ ենք բարձրացնում, առաջինը հայտնաբերվեց` այն պատճառաբանությամբ, որ քարտուղարուհու մոտ էր մնացել, իսկ երկրորդը...
Monthly Archives: Մարտի 2012
Մարտի, 2012
31 Մարտի
Խառնված իրավիճակում Բաքուն կփորձի հարձակվել Ղարաբաղի վրա. ադրբեջանագետ
«Չնայած նրան, որ Ադրբեջանը Իսրայելից ձեռք է բերել ռազմածովային ուժերի սպառազինություններ, որոնք, ըստ էության, չեն կարող ուղղվել Ղարաբաղի դեմ...
Թուրքիան ընդունեց վիճահարույց օրենքը. Ղուրանը կամընտրական առարկա կլինի
Թուրքիայի վարչապետ Ռեջեփ Թայիփ Էրդողանը, իր հերթին, հայտարարել է, որ ոչ ոք ստիպված չի լինի Ղուրան ուսումնասիրել, դա կամավոր բնույթ կկրի...
Ակտիվիստները Մաշտոցի այգում մարտի 31-ին (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Մաշտոցի պուրակում տաղավարների տեղադրման դեմ ակտիվիստների խումբը որոշում է կայացրել սկսել ապամոնտաժումը: «Պետականաշեն ապամոնտաժող բրիգադը»...
Ապրիլի 1-ից Հայաստանում եղանակը կտաքանա
Երևանում մարտի 31-ի երեկոյան ժամերին, ապրիլի 1-ի գիշերը սպասվում է անձրև: 31-ի գիշերը, ապրիլի 1-ի ցերեկը, 2-4-ը սպասվում է առանց տեղումների եղանակ...
Ադրբեջանը «սատանայական» քայլի է դիմել, բայց Իրանը քար է գցում նաև Հայաստանի կողմը
Իրավիճակը փոխվել է ի նպաստ Հայաստանի, ու Հայաստանը պետք է հստակ օգտվի ու օգտագործի այս առիթը` Իրանի հետ հարաբերությունները լավացնելու ուղղությամբ...
Ժամը 20:30-ին լույսերը կանջատեն` հանուն Մոլորակի
Երկիր մոլորակի կենսական պայմանների և ռեսուսների պաշտպանության այս ակցիայի սկիզբը դրվել է 2007թ., երբ առաջին անգամ Սիդնեյում 2 ժամով անջատել են լույսերը...
Տիգրան Սարգսյանը քարոզարշավի ընթացքում արձակուրդ չի գնա
Վարչապետը կառավարության այն անդամներին, ովքեր ներգրավվելու են նախընտրական գործընթացներում, հանձնարարել է, որ ապրիլի 1-ից արձակուրդ վերցնեն պաշտոնեական դիրքն ու հնարավորությունները...
ՀՀԿ-ն ընտրակաշառք բաժանելու նոր մեխանիզմ է որդեգրել
ՀՀԿ-ն ընտրակաշառք բաժանելու նոր մեխանիզմ է որդեգրել: Այս օրերին կուսակցությունը ցուցակագրում է քաղաքացիներին` այդպես փորձելով մոտավոր պատկեր կազմել իր պոտենցիալ...
Հովհաննես Ազոյանը մասնակցել է ՀԱԿ-ի հանրահավաքին. անգամ հարթակ է բարձրացել
Երեկ Ազատության հրապարակում կազմակերպված ՀԱԿ հանրահավաքին մասնակցում էր դերասան, երգիծական հեռուստահաղորդումներից բոլորին հայտնի Հովհաննես Ազոյանը...

Monthly Archives: March 2012
"The Armenian National Congress [HAK], perhaps, is the only political force in Armenia that doesn't need to present a special election platform," said... -
Armenian National Congress Rally in Pictures
The Armenian National Congress held a pre-election rally in Liberty Square earlier this evening, during which various opposition leaders... -
French Singer Met Distant Relatives in Armenia, Promises to Return to Perform
"The last time I was in Armenia was in 2004. I have to say, the youth has become more beautiful. Being far from Armenia, I grew up with... -
European Investment Bank to Assist in Modernizing Armenia Border Checkpoints
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan convened a meeting today to discuss modernizing the border checkpoints at the Armenian towns of ... -
Putin Thanks Armenia PM Tigran Sargsyan
Russian Prime Minister, President-Elect Vladimir Putin sent a thank you message to his Armenian counterpart, Tigran Sargsyan, today. -
Man Protesting Outside State Broadcaster Detained by Police Now Released (updated)
Yervand Karapetyan, who was detained by police outside the Armenian Public TV building earlier this afternoon, was later taken by... -
Istanbul Explosion in Cafe Kills Two
Two people staying at a café were killed while another was injured in a fire following an explosion in Istanbul's Esenler district today. -
Turkish Parliament Sees Fresh Fistfight Among Deputies
Fighting broke out in the Turkish Parliament yet again yesterday as discussions during a proposed education reform degenerated first into a verbal commotion ... -
Opposition Candidate Checking Questionable Voter Lists
Election candidate in the no. 11 electoral district, Armenian National Congress representative Arshak Banuchyan's campaign headquarter staff have... -
Patrick Fiori Wants to Bring Notre-Dame de Paris to Yerevan
French singer of Armenian and Corsican origin Patrick Fiori (born Patrick Jean-François Chouchayan) in a meeting with Yerevan mayor Taron Margaryan today...