Այսօր Երևանի տարբեր հատվածներում՝ հիմնականում խոշոր ԲՈՒՀ-երի մոտ, կարելի էր տեսնել գետնին պատկերված ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի դիմանկարը...
Daily Archives: Նոյեմբերի 26, 2012
Նոյեմբերի, 2012
26 Նոյեմբերի
Որսագողը արգելոցի տնօրե՞ն. WWF-ն պահանջում է չեղյալ համարել մրցույթը
Գաբրիել Պողոսյանը Արտաշատում հայտնի է Նոնո մականունով: Աշտաշատի բնակիչների խոսքով՝ նա Ազգային ժողովի նախագահ Հովիկ Աբրահամյանի ընկերն է և հայտնի է որպես որսագող Նոնո...
Սերժ Սարգսյանին դուր չի եկել կոռուպցիայի ու Սիրիայի նախագահի մասին ֆրանսիացի լրագրողի հարցը
Հարցազրույցից հետո թարգմանիչը Օլիվյե Միշելին դուրս է հրավիրել, և նախագահին ուղեկցող նախարարներից մեկը «մատ է թափ տվել» նրա վրա, հայտնում է Ժան Էկյանը...
Մահվան օրը Էլենը անսովոր ուրախ էր. դպրոցում չեն հավատում «տարօրինակ ֆիլմերի» մասին վարկածին
«Նախօրոք երեխաներին խնդրել էինք հարցեր նախապատրաստել, ինչին չմասնակցեցին Էլենի դասընկերները: Զարմանալի էր, սակայն ոչ ոք այդ դասարանից որևէ հարց չէր պատրաստել...
Ձերբակալված սիրիահայ ռեժիսորին ազատ են արձակել
Ռեժիսորը և իր մի քանի ընկերները անվտանգության ուժերի կողմից ձերբակալվել են նոյեմբերի 7-ին և մի քանի շաբաթ պահվում էին անազատության մեջ...
ՀՀ ԵՄ պատվիրակության անդամները Ղարաբաղում հայտնել են իրենց տեսակետները
ՀՀ ԵՄ պատվիրակության կազմում էին պատվիրակության ղեկավար ՀՀԿ-ական Սամվել Ֆարմանյանը, Հայ Ազգային Կոնգրեսից Նիկոլ Փաշինյանը, ԲՀԿ-ից Տիգրան Որիխանյանը...
«Հեքիաթ «դավաճանների» մասին». Մեղադրյալի մայրը խոստանում է ինքնահրկիզվել ընտրությունների օրը
«Հեռուստատեսությամբ ամեն օր լրատվամիջոցները տարբեր դատեր են ցուցադրում, տասնյակ անգամներ դիմեցինք, որ «դավաճանների» դատն էլ ցուցադրեն...
Ինչն է խանգարում հասնել փոփոխությունների. Վարդան Օսկանյանը բացատրել է
Հաշվի առնելով մեր անցկացրած խորհրդակցությունների առաջին փուլը, ես այս հարցում որոշ հեռանկար տեսնում եմ: Մեծամասնական համակարգից հրաժարվելու և ընտրական օրենսգրքի փոփոխությունների երկու...
Վարչապետը չի ցանկանում գազի գնի հետ կապված «բացասական ազդակներ» ուղարկել հանրությանը
«Փոխվում է համաշխարհային կոնյունկտուրան, գները բարձրանում են կամ իջնում են, և, իհարկե, բանակցող կողմերը պետք է համաձայնության գան գինը որոշելու մեթոդաբանության շուրջ...
Եղանակի կանխատեսումը դեկտեմբերի համար ՝ ըստ մարզերի
Օդի ամսական միջին ջերմաստիճանը սպասվում է հովտային շրջաններում +5...60C, լեռնային շրջաններում` -1...+10C, որը 1 աստիճանով բարձր է բազմամյա միջին արժեքից: Առանձին օրեր հնարավոր է օդի ջերմաստիճանի բարձրացում...

Daily Archives: 26 ноября, 2012
Ранее пресс-секретарь епархии Берио Национальной патриархии Жирайр Реисян сообщил, что офис сил госбезопасности обвиняет режиссера и двух его друзей за нелицензированную... -
Сказка о «предателях родины». Мать обвиняемого обещает поджечь себя в день выборов
«Телевидение ежедневно показывает разные суды, десятки раз мы обращались, чтобы показали и суд над «предателями», не сделали, естественно, никто не поставит себя под удар... -
Сделано все для гарантирования безопасности. Азербайджанские спортсмены в Ереване
«Место проживания, место, где они питаются, зал для тренировок находится в другом месте, отдельно от других делегаций. Обеспечением секретности места их пребывания будут... -
Авария в Японии отсрочила строительство нового блока Армянской АЭС — премьер
«Мировое сообщество начало дополнительно пересматривать свое отношение к атомным электростанциям, ужесточило также каноны безопасности... -
«С таким количеством голосов может выдвинуться и пройти даже пепельница» — кандидат
Степан Сафарян прокомментировал также наличие прилегающих к зданию адресов, отметив, что ими могут быть и дома, и гаражи, в которых прописаны люди. Сафарян намерен быть... -
Армянский премьер не хочет посылать обществу «пессимистичные импульсы» о цене на газ
«Меняется мировая конъюнктура, цены повышаются или понижаются, и, конечно, договаривающиеся стороны должны прийти к согласию относительно методики... -
Бурджанадзе готова дать показания против команды Саакашвили
Нино Бурджанадзе в 2003 году приняла участие в "революции роз" вместе с Михаилом Саакашвили. В состоявшихся позднее парламентских выборах ее партия "Бурджанадзе... -
Общество Ираклия Второго: Грузии следует «не раздражать Москву» и признать Геноцид армян
"Это необходимо для восстановления справедливости. К тому же геноцид армян признало полмира, а в самой Грузии проживают 300 тысяч армян, чьи предки в свое... -
10 месяцев без зарплаты. Сотрудники «Наирита» протестуют
Часть протестующих продолжает оставаться у резиденции, другие, как сообщил один из участников акции, «голодные, идут мимо шашлычных по улице Прошяна»...