Մեր ֆուտբոլիստները, կարծես, նպատակ ունեին ցույց տալ Շալանդին այն բոլոր խնդիրները, որոնք վերջին տարիներին չէին ստանում իրենց լուծումը: Առաջին հերթին այն, ինչի մասին բազմիցս է խոսվել...
Daily Archives: Մարտի 5, 2014
Մարտի, 2014
5 Մարտի
Մոսկվա-Երևան չվերթի ընթացքում մահացած կինը ծանր հիվանդ էր
«Կնոջ մոտ է եղել բժշկական ցուցումը, ըստ որի կարող էր մահանալ ճանապարհին։ Նշեմ նաև, որ կինը հիվանդ է եղել քաղցկեղով, իսկ օդանավում նրան ուղեկցել են տղան և ամուսինը»․․․
Անի Գևորգյանն ու ՀԱԿ ակտիվիստները տուժող չեն․ գործով քննությունը կասեցվել է
Ոստիկանության լրատվական բաժնից մեր թղթակցին տեղեկացրել են, որ գործը կասեցվել է այն պատճառաբանությամբ, որ ՀՔԾ-ում դեռ շարունակվում է քննությունը...
«ՎՏԲ Հայաստան»-ը հայտնում է՝ բանկոմատները չեն աշխատում տեխնիկական խափանումների պատճառով
«Քարտային հաշիվների գործարքները, այդ թվում նաև թոշակների և աշխատավարձերի վճարումը, իրականացվելու է բանկի մասնաճյուղերում՝ անձը հաստատող փաստաթղթի առկայության դեպքում․․․
Վերաքննիչ դատարանը մերժել է Վարդան Պետրոսյանի ձերբակալման որոշման վերաբերյալ բողոքը
Փաստաբանի փոխանցմամբ՝ ի տարբերություն Կոտայքի մարզի առաջին ընդհանուր իրավասության դատարանի, Վերաքննիչ դատարանը նիստը անց է կացրել դռնբաց․․․
ՖՈՏՈ, ՎԻԴԵՈ․ Երևանում բողոքեցին ռուսաստանյան զորքերի Ղրիմ ներխուժելու դեմ
Այսօր Երևանում ՌԴ դեսպանատան դիմաց կայացած բողոքի ակցիայի ժամանակ բերման են ենթարկել 4 ակտիվիստի` Տիգրան Պարսիլյան, Լալա Ասլիկյան, Անտոն Իվչենկո, Էդուարդ Մկրտչյան...
Երևանում ՌԴ դեսպանատան մոտ բողոքի ակցիայի 3 մասնակցի բերման են ենթարկել
Ոստիկանները ստիպել ակտիվիստներին անցնել փողոցը, և այս պահին ցույցը շարունակվում է ՌԴ դեսպանատան դիմացի մայթին։ Ցույցի վայրում մոտ...
Ռուսաստանի գործողությունները հավասարազոր են ԵԱՀԿ-ից դուրս գալուն․ պաշտոնյա
Նրա խոսքով` Ռուսաստանն Ուկրաինայում իր գործողություններով խախտել է Հելսինկյան եզրափակիչ ակտի միաժամանակ մի քանի հիմնական սկզբունքներ...
Տարոն Մարգարյանից պահանջել են հանրային տրանսպորտից հանել ՌԴ դրոշները
Երևան քաղաքի հանրային որոշ փոխադրամիջոցներում տեղադրված են Ռուսաստանի Դաշնության պետական խորհրդանիշներ, մասնավորապես դրոշը. որոշները՝ Հայաստանի Հանրապետության...
ՍԴ 2 դատավոր կլքի պաշտոնը․ նրանցից մեկը 2008-ին գաղտնի խոսել էր Տեր-Պետրոսյանի հայցի մասին
«Չնայած այն վախի մթնոլորտին, որ փորձում են ստեղծել իշխանությունները, Պողոսյանն ասաց, որ Լևոն Տեր-Պետրոսյանը կարող էր հարյուր հազարավոր մարդկանց դուրս հանել...

Daily Archives: 5 марта, 2014
Герой данного ролика и другие шестеро участников акций протеста на бывшей Совестcкой улице Баку арестованы на 15-30 суток... -
Журналистка и активисты армянской оппозиции – не пострадавшие, следствие приостановлено
«В рамках возбужденного в полиции уголовного дела я была свидетелем, а в уголовном деле, возбужденном в ССС, у меня пока нет никакого статуса. Это служит... -
Банкоматы «ВТБ Армения» не работают из-за технических проблем
В ближайшие дни будет восстановлено предоставление информации о счетах и операциях с карточными счетами при помощи короткого смс-сообщения», - говорится... -
Суд отклонил ходатайство об изменении меры пресечения армянского актера
Апелляционный суд Армении отклонил ходатайство об изменении меры пресечения в отношении актера Вардана Петросяна, сообщает News.am. При этом суд не... -
Акция протеста в Ереване против российской интервенции в Крым
5 марта в ходе акции протеста перед посольством РФ в Ереване были задержаны активисты Тигран Парсилян, Лала Асликян, Антон Ивченко, Эдуард Мкртчян... -
На акции против интервенции в Украину у посольства РФ в Ереване задерживают активистов
Как сообщает корреспондент Epress.am с места, в ходе беседы к активистам подошла другая группа полицейских и стала оттеснять их к зданию столичной мэрии... -
От мэра Еревана требуют убрать флаги России из общественного транспорта
«Требуем выяснить, почему символ государственности другой страны оказался в общественном транспорте Еревана, учитывая, что ереванские автобусы и маршрутные... -
Судьи КС покинут должности. Один из них тайно говорил об иске Тер-Петросяна в 2008-ом
На том же основании в ближайшее время будут прекращены полномочия члена КС Валерия Погосяна. 25 марта ему исполнится 70 лет. Погосян является... -
Вторжение в Украину может быть равнозначно выходу России из ОБСЕ
"Это действия XIX-го века в XXI-м", – подчеркнула Сантуш. Россия своими действиями в Украине нарушила сразу несколько основных принципов Хельсинкского... -
Дом армянского губернатора пытались взорвать — источник
«Преступники принесли два газовых баллона и поставили их друг на друга. Один из них был полный, другой – открытый. Один баллон подожгли и поставили на другой...