2014 թվականի նոյեմբերին Սամասթը նոր ցուցմունք է տվել՝ հայտարարելով, որ սպանության հետևում կանգնած են Տրապիզոնի այն ժամանակվա ոստիկապանապետ...
Daily Archives: Փետրվարի 26, 2015
Փետրվարի, 2015
26 Փետրվարի
ՌԴ֊ի «սև ցուցակում» հայտնված անձիք մեղադրում են հայաստանցի պաշտոնյաներին
«Ես գնացել էի կոշիկի ֆաբրիկայում աշխատելու: Ընդամենը երկու ժամ եմ եղել ֆաբրիկայում, եկան բռնեցին բոլորիս, ես ցույց տվեցի թղթերս՝ հաշվի չառան․․․
Դատարանը վճռեց՝ զոհված զինվորի գործով քննիչը խախտում չի արել․ մայրը դժգոհ է
Վճռի հրապարակումից հետո Նանա Մուրադյանը նախագահող Գագիկ Ավետիսյանին ասել է՝ Վերաքննիչը վերահաստատեց, որ ձևական դատարան է...
Ադրբեջանում նշում են Խոջալուի ողբերգության տարելիցը
Կենտրոնի զեկույցից մինչ օրս ընտրողաբար մեջբերումներ են անում թե հայաստանցի, թե ադրբեջանցի հեղինակներն ու հետազոտողները...
Գյումրիի ակցիաների առթիվ հարուցված գործով նոր կասկածյալ կա
Գյումրիում hունվարի 15-ի բողոքի ակցիայի առթիվ հարուցված քրեական գործի շրջանակներում երկրորդ կասկածյալն է ներգրավվել: Այս մասին Epress.am-ին հայտնել է փաստաբան Հայկ Հարությունյանը․․․
«Նախարար, քո երեխաներին էլ ա կարտոֆիլ մեծացրել»․ ակցիա (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Կանանց իրավունքներով զբաղվող կազմակերպությունների ներկայացուցիչներ ՀՀ գյուղատնտեսության նախարար Սերգո Կարապետյանից պահանջում են
5000 դրամ տուրք՝ կենդանի պահելու համար. քաղաքացիները որոշումը հաշվեհարդար են որակում
«Քաղաքապետարանը դեկտեմբերի 24-ին հայտատարարեց, որ «Յունիգրաֆը» լուծարվել է: Հայտարարեցին, որ խնդրի առնչությամբ կլինեն ազատ լսումներ, և կենդանասերերը...
Մոտ 15 ոստիկաններ նախագահականը «պաշտպանում էին» 3 սևազգեստ մայրերից
Ակցիայի մասնակից Իրինա Ղազարյանը Epress.am֊ի թղթակցի հետ զրույցում նկատել է, որ 1 տասնյակից ավել ոստիկաններ հսկում են ընդամենը 3 կանանց։ Կնոջ խոսքով՝ իրենք ամեն դեպքում․․․
Ավետիսյանի իրավահաջորդի ներկայացուցիչները ՔԿ֊ից պահանջել են լրացնել Պերմյակովի մեղադրանքը
«2015թ. հունվարի 13-ին ժամը 00:15-ի սահմաններում հայ-թուրքական պետական սահմանին Ռուսասատանի Դաշնության սահմանապահ զորքերի ծառայողները ձերբակալել են պետական սահմանը․․․
Հայաստանում ՄԻԵԴ-ի դատավորների մրցույթը կրկին ոչ թափանցիկ է անցկացվում․ հայտարարություն
«Այսպիսով, հղում կատարելով Հանձնաժողովի սահմանած նոր կարգին, մրցույթի կազմակերպման համար պատասխանատու մարմինը հրաժարվում է...

Daily Archives: 26 февраля, 2015
Айкурек, занимавший в момент убийства должность начальника полиции Трабзона, обвиняется в связях с националистом Эрханом Тунджелем... -
Граждане, попавшие в черный список РФ, обвиняют армянских чиновников
«Мы просто доверились нашему правительству, поверили, что с вступлением в ЕАЭС эти проблемы исчезнут, как в случае с гражданами... -
Суд постановил, что следователь по делу о смерти армянского солдата не нарушал закон
Апелляционный уголовный суд отклонил жалобу матери погибшего в небоевых условиях военнослужащего армянской армии Валерия Мурадяна... -
Появился новый подозреваемый в рамках уголовного дела о протестах в Гюмри
В рамках уголовного дела, возбужденного в связи с протестом в Гюмри 15 января, привлечен второй подозреваемый. Имя нового подозреваемого не... -
«Твоих детей тоже вырастил картофель». Армянского министра призывают извиниться
Министр принял демонстрантов, которые передали ему картофель на подносе, упакованный наподобие подарков к сватовству. По словам руководителя... -
5000 за содержание животных: граждане Армении считают решение попыткой отомстить
«24 декабря мэрия заявила о ликвидации «Юниграф»-а. Сообщили, что будут проведены свободные слушания, в которых могут принять участие... -
В Азербайджане отмечают годовщину Ходжалинской трагедии
- Массовое убийство мирных жителей, находящихся в зоне “свободного коридора” и прилегающей территории, не может быть оправдано никакими обстоятельствами. -
Представители отца убитой в Гюмри женщины потребовали дополнить обвинение подозреваемого
Авторы ходатайства отмечают, что невыдвижение Пермякову обвинения в попытке незаконного пересечения государственной границы... -
Участие президента Армении в свадьбе может стать поводом для обращения в Евросуд
По словам Алумяна, в отправляемой в ЕСПЧ жалобе будет сообщено, что если некоторые должностные лица, от которых полностью зависит судебная... -
Датчики скорости увеличили размер штрафов, но дорожное движение в Ереване не стало безопаснее
«Официальные статистические данные, однако, показывают, что в последние годы растет число пострадавших в ДТП. К примеру, в 2014-ом...