Նա հարց է բարձրացրել՝ արդյոք մեր երկրի բնակչությունը չի սարսափում այդ ամբողջատիրությունից, երբ մարդու կյանքը, կամքը, միտքը, վարքը...
Daily Archives: Ապրիլի 17, 2015
Ապրիլի, 2015
17 Ապրիլի
Զինծառայողներին տեղափոխող մեքենան շրջվել է․ ՊՆ֊ն հայտնում է մեկ մահացածի մասին
Ավտոմեքենայի թափքում գտնվող զինծառայողները տարբեր աստիճանի մարմնական վնասվածքներով տեղափոխվել են Սպիտակ քաղաքի հիվանդանոց...
50 ազատամարտիկներ Ազատության հրապարակում հացադուլ են սկսելու (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Խաչիկ Ավետիսյանը կոչ է արել բոլոր այն ազատամարտիկներին, ովքեր ցանկանում են միանալ իրենց, Ազատության հրապարակ գալ զինվորական համազգեստով...
Վարչապետը նաիրիտցիներին 1 ամսվա աշխատավարձ խոստացավ․ ամբողջ պարտքի ճակատագիրն անհայտ է
««Նաիրիտ»-ի աշխատակիցների առաջարկությամբ քննարկվել է նաև գործարանում եղած գույքի մի մասի վաճառքի պարագայում գոյանալիք միջոցների հաշվին...
Ոստիկանության ներկայացուցիչը դեմ է, որպեսզի նիստը տեսագրեն․ նա պնդում է, թե կաշկանդվում է
Արմինե Ղաջոյանն էլ, հարցերին պատասխանելիս, անընդհատ նայել է ոստիկանությանը ներկայացնող Սոնա Մելիքյանին, թեև նա պարտավոր էր ցուցմունք տալուց...
Կնոջը խոշտանգածի փաստաբանը դատավորներին կոչ է արել առաջնորդվել Աստվածաշնչով
Այսօրվա նիստում Սարգիս Հակոբյանի պաշտպանը նաև պնդել է, թե փորձաքննությունը չի ապացուցել, որ Սարգիս Հակոբյանը ծխախոտը հանգցրել է...
Եվրամիությունը չի խոսել ԲՀԿ֊ի նկատմամբ իրականացված ճնշումների մասին․ Զուրաբյան
Եվրամիությունը հայտարարում է ժողովրդավարության ասպարեզում Հայաստանի «սահմանափակ» կամ «փոքր» առաջընթացի մասին...
Թուրքիայի իշխանություններն ու ընդդիմությունը միավորվել են Հայոց ցեղասպանության ժխտման շուրջ
«Չնայած մեր հորդորներին, Եվրոպական խորհրդարանը նախընտրեց խորացնել խնդիրը, մեծացնել երկու հասարակությունների միջև առկա անջրպետը...
Բնակիչների մի մասը դեմ է «Գազպրոմի» համալիրին․ քաղաքապետը պնդում է՝ խոստումը կատարելու է
Տարոն Մարգարյանն իր խոսքում անդրադարձել է Ծարավ Աղբյուրի փողոցում կառուցված շենքերի հարակից տարածքում պուրակ ստեղծելու խոստմանը․․․
Ռուսական շուկան չկորցնելու համար «Կիլիկիա» գարեջուրը շարունակում են վնասով արտահանել․ «Ժողովուրդ»
Ըստ Հայրյանի՝ դեռևս անցած տարվանից իրենց ընկերության արտահանման ծավալները նվազել են, 2013 թվականի հետ համեմատ, մոտ 25 տոկոսով...

Daily Archives: 17 апреля, 2015
Военнослужащие, находившиеся в кузове автомобиля, доставлены в больницу Спитака с повреждениями различной степени тяжести... -
Ветераны Карабаха начнут голодовку в центре Еревана
Акция пройдет с требованием освободить арестованных 10 дней назад 5 членов инициативы «Учредительный парламент», а также задержанных ранее политзаключенных... -
Адвокат осужденного за пытки над женой призвал армянских судей руководствоваться Библией
«Проведено 3 экспертизы, все они подтвердили наличие повреждения головы, разрыва барабанной перепонки, ожога на руке. В суде первой... -
Евросоюз умолчал о давлении на «Процветающую Армению» — оппозиционер
Не было прогресса - ни «малого», ни «ограниченного». Был регресс, была цепочка насилия. Разного рода преследованию подверглись представители сил, которые... -
Отрицание Геноцида армян объединило власть и оппозицию Турции
Европарламент предпочел усугубить проблему, увеличить существующую между двумя обществами пропасть, не призывая к диалогу армянскую сторону... -
Часть жильцов зданий в Ереване против строительства комплекса «Газпром Армения»
«Во-первых, договор предусматривал, что квартиру сдадут в ноябре 2012 года. Возможность на фактическое проживание мы получили с полуторагодовым... -
Армянского оппозиционера перевели в камеру для объявивших голодовку
16 апреля Сафаряна навестила правозащитная мониторинговая группа, которая зафиксировала, что его перевели в отдельную камеру для объявивших... -
Азербайджанцы проводят инженерные работы на границе с Арменией — газета
Из Иджеванского региона Тавушской области изданию сообщили, что схожие работы проводятся и на участке Каян-Казах, как и в Ерасхе, так и в этом случае...