Սեպտեմբերի 25-ին` ժամը 17:30-ի սահմաններում, ադրբեջանական զինուժի կողմից թուրքական արտադրության TR-107 կայանքներից հրթիռահրետանային արկակոծման է ենթարկվել...
Daily Archives: Սեպտեմբերի 25, 2015
Սեպտեմբերի, 2015
25 Սեպտեմբերի
«Որպեսզի Սերժի մանկլավիկները, մենթակերպները չկարողանան կեղծել հանրաքվեի արդյունքները»
Ոչ ոք չի պատրաստվում զիջել։ Նահանջի տեղ իսկապես չկա, ժողովուրդ: Բոլորը զզվել են։ Իր միլիցեքը նույնիսկ զզվել են, իր կգբշնիկները նույնիսկ հոգնել են...
Տապալել սահմանադրական փոփոխությունները՝ ինքնակազմակերպվելով
Նրա խոսքով՝ իշխանությունների նախագծի դեմ ուղղված բոլոր ոչ բռնի գործողությունները իմաստ ունեն, և այս պայքարի ընթացքում մարդկանց հարկավոր չեն կուսակցություններ...
«Նախագահի, ոչ թե Սերժի կարիք ունենք». Արամ Մանուկյանը՝ Գյումրիում
ՀԱԿ պատգամավորի խոսքով՝ Սերժ Սարգսյանի նախաձեռնած սահմանադրական փոփոխություններով քանդվում է կառավարման ամբողջ համակարգը...
Հանրահավաքի համար Գյումրի ուղևորվող լրագրողներին փորձել են ճանապարհին թողնել
Միկրոավտոբուսի մեջ գտնվող լրագրողները զանգահարել են ԱԺ ՀԱԿ խմբակցության պատգամավոր Լևոն Զուրաբյանին, ով մոտեցել է դեպքի վայրին...
ԲՈՀ֊ն աշխատանքը պաշտպանած տնտեսագետին դոկտորի աստիճան չի շնորհում․ գործը դատարանում է
ԲՀԿ֊ական պատգամավոր Միքայել Մելքումյանը և Միջազգային տնտեսական հարաբերությունների ամբիոնի վարիչն ասել են, թե ատենախոսության մեջ հեղինակը քննադատում է Հայաստանի․․․
Սեյմուր Բայջանը գիրքը հայերեն լեզվով թարգմանելու և Հայաստանում այն հրատարակելու բացառիկ իրավունքները տրամադրել է Epress.am-ին: Վեպը հայերեն է թարգմանվում ադրբեջաներենից․․․
Դատապարտյալին ճնշում են ՔԿՀ֊ում, իսկ պատկան մարմինները լռում են․ ՀՔԱ Վանաձորի գրասենյակ
«Փաստորեն, ՀՀ Արդարադատության նախարարությունը և «Վանաձոր» ՔԿՀ վարչակազմն ու աշխատակիցները իրենց գործողություններով ոչ միայն ոտնահարում են դատապարտյալի...
Կրեմլը միայն շահույթ է ստանում՝ Հայաստանի, Ղարաբաղի և Ադրբեջանի համար խնդիրներ ստեղծելով
Պաշտոնական Բաքուն, վրդովված Եվրախորհրդարանի քննադատական բանաձևից, սպառնացել է դուրս գալ Եվրամիության «Արևելյան գործընկերություն» նախագծից...
Սահմանամերձ գյուղերի բնակիչներին հորդորում են վնասների չափը «փոքր գրել»․ «Ժողովուրդ»
«Հանձնաժողովը վնասները հաշվարկելու համար մի քանի անգամ գնացել է համայնքները։ Իրենք են ուշացնում։ Իսկ գյուղապետերը հորդորում են բնակիչներին...

Daily Archives: 25 сентября, 2015
25 сентября ВС Азербайджана подвергли обстрелу из турецких ракетных установок TR-107 одну из военчастей, дислоцированных в северо-восточном... -
«4000 человек, которые не стушуются». В Армении готовятся к референдуму по Конституции
«На каждом участке нужно иметь, по крайней мере, двух. У нас 2000 участков. Нужны 4000 нормальных людей: сильных, умных, с волей, которые не стушуются... -
«Нужен президент, а не Серж» — оппозиционер на митинге в Гюмри
Представляете, чтобы одна страна обстреливала другую, а президента просто нет? В такой ситуации нам нужен президент, а не Серж... -
Журналистов, направлявшихся на митинг в Гюмри, хотели высадить на полпути
«На протяжении всей поездки он получал звонки, мы слышали, как он оправдывался. Сначала сказал, что едет на Севан, отвечая на второй... -
Вступление Армении в Таможенный союз «помешало» экономисту получить ученую степень
«Именно тогда я призвал не политизировать обсуждение научной работы. В ней были обоснования, согласно которым, в Армении зависимая... -
На осужденного давят в армянской тюрьме, а компетентные органы хранят молчание — заявление
«Несмотря на обоснованные опасения мониторинговой группы, министерство не предприняло никаких действий для обеспечения безопасности осужденного... -
Состояние раненых на границе армянских сельчан удовлетворительное
В селе Бердаван Ноемберяновского района, находясь в собственном доме, погибли 40-летняя Сона Ревазян и 90-летняя Шушан Асатрян. В селе Паравакар... -
Кремль получает барыши, создавая проблемы властям Армении, Карабаха и Азербайджана
Что в обмен? Компенсации прямые и косвенные, новые военные гарантии России. Возможно, как вариант, - сложная схема с созданием российских баз не только в Армении, но и в Азербайджане...