Գևորգյանի խոսքով՝ սա դասական ընտանեկան բռնության դեպք է․ կինը հերթական անգամ բռնության ենթարկվելուց հետո փախել է տանից, հայրն էլ ցանկանում է...
Daily Archives: Հունվարի 13, 2017
Հունվարի, 2017
13 Հունվարի
Դատավորը չի ուզում պատգարակի վրա պառկած հիվանդ կալանավորի ներկայությամբ նիստ գումարել
«Շիրխանյանը անկողնային հիվանդ է, 5 ամիս է՝ նա չի կարողանում իջնել, լոգանք ընդունել։ Նա ոչ թե չի ցանկանում գալ դատի, այլ չի կարող և պահանջել է...
Կառավարությունը խաղողագործների պարտքն ընկերության փոխարեն չի փակելու
Վարչապետն ասել է, որ ինքը պարտավոր չէ իմանալ այս հարցի մանրամասները, սակայն գիտի, քանի որ աղմուկը շատ է։
Հայաստանում ոստիկանական բռնությունները մնում են անպատիժ
Ոստիկանության բռնությունների համար հաշվետվողականությունն էական է հանրային վստահության վերականգնման համար, այն դեպքում, երբ մարդիկ...
Արմինե Առաքելյանին բռնության ենթարկողների նկատմամբ քրեական հետապնդում չի իրականցվի
Քննչական բաժինն իրավապաշտպանին բռնությամբ հիվանդասենյակ տեղափոխելն ու նրան կապելը համարել է օրինաչափ...

Daily Archives: January 13, 2017
This is a classic case of domestic abuse: the woman fled her house after yet another violent episode, and the father now wants to forcibly take away her children. There is a clear ... -
Armenia’s Government Will Not Cover Winery’s Debt to Grape Farmers
During their last meeting with agriculture minister Ignati Arakelyan, the official hinted that the villagers were to demand their money from those whom they have given their grapes... -
Armenian Activist’s Forced Psychiatric Commitment ‘Not Unlawful,’ Officials Claim
Investigators haven't found evidence to prove that Arakelyan was indeed subjected to beatings at the psychiatric facility. The investigator also said that tying Arakelyan up and taking her... -
Police Violence Against Peaceful Protesters Unpunished in Armenia
- Accountability for police violence is essential to rebuild public trust at a time when many people in Armenia feel the government isn’t listening to their concerns...