Ամերիկացիների 90%-ը կքվեարկի ռոբոտի օգտին, կարծում է Ֆիդել Կաստրոն
ԱՄՆ-ի համար լավագույն նախագահ կարող էր դառնալ երկիրը ղեկավարելու ընդունակ ռոբոտը, երկուշաբթի հրապարակած իր նոր հոդվածում նշել է Կուբայի հեղափոխության առաջնորդ Ֆիդել Կաստրոն:
«Ես վստահ եմ, որ ընտրելու իրավունք ունեցող ամերիկացիների 90%-ը, հատկապես իսպանալեզու և սևամորթ քաղաքացիները, միջին դասի զարգացող հատվածը և աղքատացած մարդիկ կքվեարկեին ռոբոտի օգտին»,- գրել է Կաստրոն:
Մի քանի օր առաջ Ֆիդել Կաստրոն հոդված էր հրապարակել, որում կոչ էր արել մարդկությանը դիմադրել երկու գլոբալ սպառնալիքների` միջուկային պատերազմին և եղանակային պայմանների փոփոխությանը, հայտնում է «ՌԻԱ Նովոստին»:

90% of Americans Would Vote for Robot, Asserts Fidel Castro
The best president for the US might be a robot capable of governing the country, said leader of the Cuban Revolution Fidel Castro sarcastically in a new article published in Cuban media on Monday.
"I am sure that 90% of eligible American voters, particularly Hispanics, blacks and a growing segment of the middle class and the poor, would have voted for the robot," wrote Castro.
A few days ago, Cuba's former president published an article in which he once again urged humanity to confront two global threats — nuclear war and climate change, reports RIA Novosti.