Օբամաների մասին սկանդալային գիրքն արդեն վաճառքում է
Ամերիկյան գրախանութներում այս շաբաթ հայտնվել է The New York Times պարբերականի լրագրող Ջոդի Քանտորի երկար սպասված սկանդալային գիրքը` նվիրված ԱՄՆ նախագահ Բարաք Օբամային և նրա կնոջը` Միշելին: Արդեն իսկ վաճառքի ռեկորդներ սահմանած գրքում հեղինակը հավաքել է նախագահական զույգի շրջապատի ներկայացուցիչների հետ ունեցած 33 հարցազրույց:
Մինչ «The Obamas» (Օբամաները) գրքի լույս ընծայվելը ԶԼՄ-ները ներկայացնում էին գրքի բովանդակությունը: Սպիտակ Տանը Քանտորի գիրքը խիստ քննադատության է ենթարկվել: Ինչպես հայտարարել է մամլո քարտուղար Էրիկ Շուլցը, գրքում նկարագրվածը ոչ մի ընդհանրություն չունի իրականության հետ, հայտնում է Reuters-ը:
Նման արձագանքը տարօրինակ չէ, քանի որ The Obamas-ում առկա են Օբամա զույգի հարաբերությունների հետաքրքրաշարժ մանրամասներ: Մասնավորապես, ըստ Քանտորի գրքի, նախագահի վարչակազմում առանձնապես չեն անհանգստանում առաջին տիկնոջ հետ քաղաքավարություն դրսևորելու հարցում: Ջոդի Քանտորը պատմել է, օրինակ, որ նախկին մամլո քարտուղար Ռոբերտ Գիբսը հրապարակավ նախատել է Միշելին այն բանից հետո, երբ մամուլում հայտնվել է նրա զրույցը Ֆրանսիայի առաջին տիկին Կարլա Բրունիի հետ, որի ընթացքում նա ասել էր, թե Սպիտակ Տանն իր կյանքը նման է դժոխքի:

Скандальная книга о жизни супругов Обама поступила в продажу
На прилавках американских книжных магазинов на этой неделе появилось долгожданное произведение журналистки газеты The New York Times Джоди Кантор, посвященное президенту США Бараку Обаме и его супруге Мишель. В книге, которая уже бьет рекорды продаж, автор собрала 33 интервью с ближайшим окружением президентской четы.
Еще до выхода The Obamas СМИ описывали скандальное содержание книги. В Белом доме произведение Кантор уже подверглось резкой критике - как заявил пресс-секретарь Эрик Шульц, описанное в книге не имеет ничего общего с действительностью, передает Newsru.com со ссылкой на агентство Reuters.
Такая реакция неудивительна - ведь в The Obamas содержатся пикантные подробности жизни супругов Обама. В частности, если верить написанному, в администрации с первой леди особо не церемонятся - Джоди Кантор рассказала, что бывший пресс-секретарь президента Роберт Гиббс не постеснялся прилюдно обругать Мишель после того, как в прессу попали ее слова, сказанные жене президента Франции Карле Бруни-Саркози, о том, что жизнь в Белом доме является "адом".