Վարորդների կողմից պատանդ վերցված ուղևորները հատում են հայ-վրացական սահմանը
Թուրքիայի Ստամբուլ քաղաքից Երևան եկող ավտոբուսի 47 ուղևորներ, որոնք չորեքշաբթի օրվանից պատանդ էին պահվում ավտոբուսի թուրք և վրացի 2 վարորդների կողմից Բագրատաշենի անցակետի մոտ Վրաստանի կողմից, րոպեներ առաջ իրենց իրերով մոտեցել են հայ-վրացական սահմանին` այն հատելու համար:
Այս մասին Epress.am-ին տեղեկացրել է ՀՀ Արտաքին գործերի նախարարության մամուլի խոսնակ Տիգրան Բալայանը: Վերջինս նշել է, որ այդ տեղեկատվությունը րոպեներ առաջ իրենք ստացել են Վրաստանի դեսպանատնից:
Հիշեցնենք, որ ուղևորներին չորեքշաբթի օրվանից վարորդները թույլ չէին տալիս իջնել ավտոբուսից:
Ուղևորներին պատանդ պահելու պառճառն այն էր, որ վարորդները պայմանագիր են կնքել ինչ-որ ընկերության հետ, որը սակայն նրանց գումարներ չի տվել, այդ պատճառով էլ վարորդները հրաժարվում էին առաջ շարժվել` փակելով մարդկանց ավտոբուսում: Խնդրով զբաղվում էր Վրաստանում Հայաստանի հյուպատոսը:

The 47 passengers on the bus from Istanbul to Yerevan, who were kept hostage by the 2 Turkish and Georgian drivers on the Georgian side of the Armenia-Georgia border, recently approached border control with their luggage and are expected to enter the territory of Armenia.
This news was conveyed to Epress.am by Armenian Ministry of Foreign Affairs spokesperson Tigran Balayan, who mentioned their office received this news moments ago from the Georgian embassy.
Recall, since Wednesday, the drivers weren't allowing passengers (which included 45 Armenians and 2 Turks — mainly women, children and the elderly) to leave the bus. The drivers were protesting unpaid wages, refusing to continue their route because they had signed a contract with a company that had not yet paid them. Armenia's Consul in Georgia was dealing with the case.