«Ֆրանսիային խնդրենք` այսօրվա սպիտակ գենոցիդը ճանաչի՞». նախագահականի մոտ կրկին բողոքեցին
«Վերջ թալանին», «Եկմալյան շենքը ազատագրել բռնագրավումից», « Գապբնակշին՝ խաբված բնակիչներ», ««Նարեկ- Դավիթ» ՍՊԸ-ն խաբում է բնակիչներին», «Վերջ կոռուպցիային, ռեկետին, արդար դատաստան ներքին թշնամիներին». նման բովանդակությամբ պաստառներով այսօր կրկին նախագահական նստավայրի մոտ էին հավաքվել Բուզանդ, Արամի, Եկմալյան, Սարյան փողոցների խաբված բնակարանատերերը: Նրանց  հերթական բողոքի ակցիայի նպատակն էր նախագահական նստավայրից ստանալ իրենց հարցի վերջնական լուծումը:
Ակցիայի մասնակիցները պատմել են, որ նախագահի վերահսկողությունից իրենց ակտիվիստ Սոնա Մաղաքյանին, ինչպես նախորդ ակցիաների ժամանակ, այնպես էլ այսօր հրավիրել են  ու  հորդորել գնալ փոխզիջման, սակայն վերջինս հրաժարվել է:
«Քանի որ Սոնան այսօր համարվում է մեր լիդերը, ուզում են ինչ-որ կերպ  ազդել նրա վրա: Բայց մենք  բոլորս պայքարում ենք մի նպատակի համար ու անհատական փոխզիջումների չենք գնա, պայքարելու ենք մինչև վերջ», - Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է ակցիայի մասնակից Ֆլորա Սարուխանյանը:
Խաբված բնակիչները վստահ են, որ հետևողական պայքարի արդյունքում իրենց հարցը անպայման լուծում կստանա:
«Ֆրանսիայի ընդունած օրինագիծն ինձ բոլորովին չի ուրախացրել, քանի որ այսօր իմ հայրենիքում սպիտակ եղեռն է իրականացվում, իսկ իշխանություններն ու ժողովուրդը լուռ նայում են: Ի՞նչ անենք, գնանք ֆրանսիացիներին խնդրենք, որ այսօրվա սպիտակ գենոցիդը ճանաչե՞ն: Ինչով ուրախանանք,երբ մեր երկրում մարդկանց վտարում են սեփական տներից ու շպրտում փողոց: Բերեք մի օրենք ընդունենք՝ Հայաստանում «սպիտակ գենոցիդը» հերքողներին քրեական պատիժ սահմանեն, ի՞նչ եք կարծում, կանցնի՞ Հայաստանում: Չեմ վախենում ասել, որ  այն ամենն, ինչ կատարվում է Հայաստանում՝  ներքին թուրքի ձեռքի գործն է, ով ուզում է, թող իր վրա վերցնի գնդակը», - եզրափակել է Սոնա Մաղաքյանը:

“No more pillaging,” “Liberate the Yekmalyan building from expropriation,” “Gapbnakshin – cheated residents,” “Narek-David LLC deceives residents,” and “No more corruption and racketeering. Fair judgement to internal enemies” were some of the inscriptions on placards held by homeowners promised apartments in new buildings on Aram, Yekmalyan, Buzand and Saryan streets who were again protesting outside the presidential residence in Yerevan today.
The protesting homeowners assert that as during past protests so too today, staff from the Presidential Oversight (Control) Service invited Sona Maghakyan, one of the protestors, to step inside to talk. Protestors say she was urged to concede, but she declined.
“Since Sona today is considered our leader, they want to influence her in some way. But we are all fighting for one purpose and we won’t make concessions on an individual basis. We will fight till the end,” said protestor Flora Sarukhanyan.
Protestors are confident that their ongoing protests will yield results and their concerns will be addressed.
“The law adopted by France [to criminalize genocide denial] didn’t make me happy at all, since today in my homeland a White Genocide is taking place, while the authorities and the people look on silently. What should we do, go to the French and ask that they recognize the White Genocide of today? What should we be happy for, if in our country people are banished from their own homes and thrown onto the street. Come, let’s adopt a law: criminal punishment for those who deny the White Genocide in Armenia — what do you think, will it pass in Armenia? I’m not afraid to say that all this that’s happening in Armenia is the work of the hand of the inner Turk [i.e. enemies among us]; whoever wants, let him take the blame himself,” said Sona Maghakyan.