ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովը չի գործում․ ՀՀԿ-ական պատգամավորների դեմ բողոքները չեն քննվում
Ազգային ժողովի էթիկայի ժամանակավոր հանձաժողովը մինչ օրս չի ձևավորվել։ Այս մասին երեկ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի թղթակցին հայտնել է Էթիկայի հանձնաժողովի փոխնախագահ, Աժ պետաիրավական հանձնաժողովի ՀՀԿ-ական նախագահ Դավիթ Հարությունյանը։
Հանձնաժողովն իր վերջին նիստն արել էր անցյալ տարվա սեպտեմբերի 24-ին։ Դրանից հետո հանձնաժողովին բազմաթիվ դիմումներ են ուղարկվել, այդ թվում նաև լրագրողների կողմից՝ ընդդեմ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Բադեյանի և Առաքել Մովսիսյանի։
Թերթի թղթակցի հարցին՝ ի՞նչ եղավ այդ դիմումների ճակատագիրը և հանձնաժողովն ինչո՞ւ նիստեր չի անում, Հարությունյանը պատասխանել է. «Հանձնաժողովը դեռևս ձևավորված չէ, երբ ձևավորվի՝ կտեսնենք»։ Իսկ ե՞րբ կձևավորվի՝ հարցին Հարությունյանը պատասխանել է. «Չգիտեմ»։
Թերթը նշում է, որ հանձնաժողովը չի հաջողվում ձևավորել, քանի որ ՀԱԿ-ը հետ է կանչել իր անդամին, որը պետք է այս նստաշրջանում նախագահեր հանձնաժողովում։

Однопартиец Сержа Саргсяна сообщил, почему не удается сформировать комиссию по этике
Временная парламентская комиссия по этике до сих пор не сформирована. Об этом газете «Айкакан жаманак» сообщил зампред комиссии, член правящей Республиканской партии Армении, председатель парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам Давид Арутюнян.
Последнее заседание комиссии состоялось 24 сентября 2013 года. После этого в комиссию отправлялось множество заявлений, в том числе журналистами, которые обращались по вопросу депутатов от РПА Манвела Бадеяна и Аракела Мовсисяна.
На вопрос корреспондента издания о судьбе заявлений и о том, почему комиссия не проводит заседаний, Арутюнян ответил: «Комиссия еще не сформирована. Сформируется, тогда и посмотрим». А когда это произойдет, республиканец не знает.
Издание отмечает, что сформировать комиссию не удается, так как «Армянский национальный конгресс» отозвал своего члена, который должен был возглавить ее в ходе этой сессии.