ԱԺ էթիկայի հանձնաժողովը չի գործում․ ՀՀԿ-ական պատգամավորների դեմ բողոքները չեն քննվում
Ազգային ժողովի էթիկայի ժամանակավոր հանձաժողովը մինչ օրս չի ձևավորվել։ Այս մասին երեկ «Հայկական ժամանակ» օրաթերթի թղթակցին հայտնել է Էթիկայի հանձնաժողովի փոխնախագահ, Աժ պետաիրավական հանձնաժողովի ՀՀԿ-ական նախագահ Դավիթ Հարությունյանը։
Հանձնաժողովն իր վերջին նիստն արել էր անցյալ տարվա սեպտեմբերի 24-ին։ Դրանից հետո հանձնաժողովին բազմաթիվ դիմումներ են ուղարկվել, այդ թվում նաև լրագրողների կողմից՝ ընդդեմ ՀՀԿ-ական պատգամավոր Մանվել Բադեյանի և Առաքել Մովսիսյանի։
Թերթի թղթակցի հարցին՝ ի՞նչ եղավ այդ դիմումների ճակատագիրը և հանձնաժողովն ինչո՞ւ նիստեր չի անում, Հարությունյանը պատասխանել է. «Հանձնաժողովը դեռևս ձևավորված չէ, երբ ձևավորվի՝ կտեսնենք»։ Իսկ ե՞րբ կձևավորվի՝ հարցին Հարությունյանը պատասխանել է. «Չգիտեմ»։
Թերթը նշում է, որ հանձնաժողովը չի հաջողվում ձևավորել, քանի որ ՀԱԿ-ը հետ է կանչել իր անդամին, որը պետք է այս նստաշրջանում նախագահեր հանձնաժողովում։

Parliamentary Ethics Commission On Standby: Appeals Against Ruling Party MPs Not Discussed
The National Assembly's ad-hoc Ethics Commission has not yet formed, the Ethics Commission's deputy chair, Standing Committee on State and Legal Affairs chair and ruling Republican Party of Armenia member Davit Harutyunyan yesterday informed local daily Haykakan Zhamanak.
The Commission's last meeting was held on Sept. 24, 2013. Thereafter, multiple applications were submitted to the Commission, including those against Republican Party of Armenia MPs Manvel Badeyan and Arakel Movsisyan.
Asked what happened to those applications and why the Commission isn't meeting, Harutyunyan said: "The Commission has not yet formed; when it does, we'll see." As for when this will happen, Harutyunyan said, "I don't know."
The newspaper claims the Commission hasn't yet formed because the Armenian National Congress has withdrawn its representative, who was supposed to chair the Commission during this parliamentary session.