Երևանում այսօր ձյուն է սպասվում
Հունվարի 9-ին Հայաստանի ամբողջ տարածքում հնարավոր է ձյուն, երեկոյան հնարավոր են առատ տեղումներ,  տեղեկացնում է  MeteoTV-ն:
Առանձին վայրերում հնարավոր է քամու ուժգնացում 15-20մ/վրկ: Օդի ջերմաստիճանը փոքր-ինչ կնվազի: Լեռնանցքներում հնարավոր է բուք և ցածր տեսանելիություն, ավտոճանապարհներին հնարավոր է մերկասառույց ձևավորվի: Մայրաքաղաքում նույնպես երեկոյան սպասվում է ձյուն: Հնարավոր է քամի 15մ/վրկ, մառախուղ, տեղ-տեղ մերկասատույց: Օդի ջերմաստիճանը գիշերը կլինի -3-5, ցերեկային ժամերին -1+1, երեկոյան -1-3:
Արտակարգ իրավիճակների նախարարության պաշտոնական կայքի հաղորդմամբ` Հայաստանում 08.30-ի դրությամբ բոլոր ավտոճանապարհներն անցանելի են:

Snow Expected in Yerevan Today
On Jan. 9, snow is possible around the country, with more snowfall expected in the evening, reports Meteo TV.
Winds of 15–20 m/sec are possible in some areas. Temperatures are expected to drop slightly. Storms and low visibility are possible in mountain passes and icy roads are likely. Snow is likewise expected in the evening in the capital. Winds of 15 m/sec, icy conditions in some places are also possible. The temperature at night is expected to reach a low of -5ºC with a high of -3ºC; during the daytime, -1ºC to +1ºC; and in the evening, -1ºC to -3ºC.
According to the RA Ministry of Emergency Situations, as of data collected at 8:30 am today, all roads in Armenia are passable.