Երևանի 20 դպրոցներում ձմեռային արձակուրդը երկարաձգել են
Երևանի քաղաքապետ Տարոն Մարգարյանի կարգադրությամբ մայրաքաղաքի անհատական ջեռուցման համակարգ չունեցող թվով 20 դպրոցների 3-12-րդ դասարանցիների համար ձմեռային արձակուրդը երկարաձգվել է մինչև  2012 թվականի հունվարի 20-ը , իսկ  1-ին և 2-րդ դասարանցիներինը՝  մինչև փետրվարի 3-ը ներառյալ։ Վերոնշյալ 20 դպրոցներն են` 15, 23, 25, 40, 72, 81, 31, 34, 66, 144, 133, 134, 157, 163, 102, 107, 108, 120, 146 համարների և Արաբկիրի կույրերի հատուկ դպրոց:
Նույն կարգադրությամբ ջեռուցման համակարգ ունեցող դպրոցներում  2-րդ կիսամյակի դասերը  1-ին և 2-րդ դասարաններում կսկսվեն հունվարի 23-ին, իսկ 3-12-րդ դասարաններում՝  այսօրվանից։

Winter Holidays Extended for 20 Yerevan Schools
As instructed by Yerevan mayor Taron Margaryan, the winter holidays for 3rd–12th graders in 20 Yerevan schools that don't have individual heating systems were extended to Jan. 20, while 1st and 2nd graders' holidays were extended to Feb. 3. The aforementioned schools are nos. 15, 23, 25, 40, 72, 81, 31, 34, 66, 144, 133, 134, 157, 163, 102, 107, 108, 120, and 146, and the special school for the blind in Arabkir district.
In addition, 1st and 2nd graders in schools having heating systems will begin their second term on Jan. 23, while 3rd–12th graders go back to school today.