Դատարանը պաշտպանել է հայտնի դերասանուհուն սիրահարված ֆրանսիացուց
Լոս Անջելեսի դատարանը պաշտպանել է հոլիվուդյան դերասանուհի Քիրսթեն Դանսթին նրան հետապնդող ֆրանսիացի երկրպագուից, հաղորդում է Reuters-ը: Դատարանի որոշման համաձայն, ֆրանսիացի Ժան-Քրիսթոֆ Պրուդոնը մինչ 2015 թվականը իրավունք չունի 90 մետր հեռավորությունից ավել մոտենալ դերասանուհուն:
51-ամյա ֆրանսիացին 29-ամյա Դանսթին ավելի քան 50 սիրային նամակ է ուղարկել: Պատասխան չստանալով` տղամարդը ժամանել է ԱՄՆ, որպեսզի անձամբ հանդիպի իր «սիրեցյալին»: Պրուդոնին չի հաջողվել տեսնել դերասանուհուն, սակայն տան մոտ նա հանդիպել է դերասանուհու մորը:
Արդյունքում` դատարանը ֆրանսիացուն արգելել է մոտենալ ոչ միայն Դանսթին, այլ նաև նրա մորը: Բացի այդ, նա իրավունք չունի փորձել կապվել դերասանուհու հետ:
Դանսթը նկարահանվել է այնպիսի հայտնի ֆիլմերում, ինչպիսիք են «Հարցազրույց վամպիրի հետ» և «Կույս ինքնասպանները», սակայն առավել մեծ համբավ նրան բերել է «Սարդ մարդը» ֆիլմում գլխավոր հերոսի ընկերուհու դերը:

Kirsten Dunst can breathe easier now that a Superior Court judge has barred a French man from contacting her until January 2015, the Los Angeles Times' Ministry of Gossip blog reports.
Dunst, who has been flirting with the award-season circuit thanks to her starring performance in Lars Von Trier's "Melancholia," was not present in court when Judge Carol Boas Goodson issued the order against 51-year-old Jean Christophe Prudhon of Dijon, France.
According to the Associated Press, Prudhon sent Dunst more than 50 unanswered love letters and even traveled to the U.S. and confronted Dunst's mother outside her Toluca Lake home. Did we mention he said in court documents that he sold his house in France so he could visit? Yeah, he did.