Դատարանը պաշտպանել է հայտնի դերասանուհուն սիրահարված ֆրանսիացուց
Լոս Անջելեսի դատարանը պաշտպանել է հոլիվուդյան դերասանուհի Քիրսթեն Դանսթին նրան հետապնդող ֆրանսիացի երկրպագուից, հաղորդում է Reuters-ը: Դատարանի որոշման համաձայն, ֆրանսիացի Ժան-Քրիսթոֆ Պրուդոնը մինչ 2015 թվականը իրավունք չունի 90 մետր հեռավորությունից ավել մոտենալ դերասանուհուն:
51-ամյա ֆրանսիացին 29-ամյա Դանսթին ավելի քան 50 սիրային նամակ է ուղարկել: Պատասխան չստանալով` տղամարդը ժամանել է ԱՄՆ, որպեսզի անձամբ հանդիպի իր «սիրեցյալին»: Պրուդոնին չի հաջողվել տեսնել դերասանուհուն, սակայն տան մոտ նա հանդիպել է դերասանուհու մորը:
Արդյունքում` դատարանը ֆրանսիացուն արգելել է մոտենալ ոչ միայն Դանսթին, այլ նաև նրա մորը: Բացի այդ, նա իրավունք չունի փորձել կապվել դերասանուհու հետ:
Դանսթը նկարահանվել է այնպիսի հայտնի ֆիլմերում, ինչպիսիք են «Հարցազրույց վամպիրի հետ» և «Կույս ինքնասպանները», սակայն առավել մեծ համբավ նրան բերել է «Սարդ մարդը» ֆիլմում գլխավոր հերոսի ընկերուհու դերը:

Суд защитил знаменитую актрису от влюбленного француза
Суд в в Лос-Анджелесе защитил Кирстен Данст от преследовавшего актрису фаната из Франции, сообщает Reuters. Согласно решению судьи, француз Жан-Кристоф Прудон до 2015 года не должен приближаться к актрисе ближе, чем на 100 ярдов (90 метров).
51-летний француз прислал 29-летней Данст более 50 писем, содержащих признания в любви. После того, как мужчина не получил ответа, он прибыл в США, чтобы лично встретиться с "любимой". С актрисой Прудон встретиться не смог, но повстречал у дома Данст мать девушки.
В результате суд запретил французу не только приближаться к Данст и ее матери, но и запретил ему в будущем пытаться связаться с актрисой.
Данст снималась в таких фильмах, как "Интервью с вампиром" и "Девственницы-самоубийцы", но наибольшую известность ей принесли роли подруги главного героя в фильмах о Человеке-пауке.
8 января 2012 года Национальное общество кинокритиков США выбрало лучшим фильмом 2011 года "Меланхолию" Ларса фон Триера, а Данст, которая исполнила одну из главных ролей в "Меланхолии", была названа лучшей актрисой.