Պատգամավորը ՀԱԿ-ում «տղամարդ է ման գալիս», որ «հետը դնի»
«Հիմար ասեմ` թող չնեղանան: Ինչ-որ հիմար բանից որոշել են, որ ընտրական ստորագրված ցուցակները գաղտնիություն են պարունակում, ընտրողը կենդանի գալիս-մտնում է ընտրատարածք, նկարահանում են, բոլորը տեսնում են, որ եկել է, բայց  որ ստորագրել է, որ մասնակցել է ընտրությանը,  դա գաղտնիք է: Ընդ որում, ասեմ՝ ըստ օրենքի, դիմող կողմը վերահաշվարկի ժամանակ կարող է  ծանոթանալ ստորագրված ցուցակներին, այդ ո՞ր գաղտնիության մասին է խոսքը: », - այս մասին այսօր լրագրողների հետ հադիպմանը խոսելով ընտրությունների մասին` ասել է ՀԱԿ ներկայացուցիչ Ֆելիքս Խաչատրյանը` հիշեցնելով, որ երկար տարիներ է՝ իրենք  պնդում են, թե պետք  է հրապարակել ընտրական ցուցակները:
Պատգամավոր Վարդան Այվազյանը հարցրել է, թե հիմա հիմարն ո՞վ եղավ, ու հորդորել «լեքսիկոնին ուշադիր լինել»:
Այվազյանը հայտարարել է, որ ոչխար է այն մարդը, ով իրեն խոտան է անվանում:
«Որևէ մեկի թույլ չեմ տա վիրավորել ինձ, իմ ընկերներին ու ԱԺ-ն խոտան անվանել,- սպառնացել է Վարդան Այվազյանը և շարունակել, - Թե՞ ձեզ թվում ա հելել եք, դարձել եք Տորք Անգեղներ, ամեն անգամ մեր վրա եք գոռգոռում, գիտեք, թե վախեցող կա՞»:
Ի պատասխան` Ֆելիքս Խաչատրյանը հիշեցրել է, որ ԱԺ-ն խոտան է անվանել Խոսրով Հարությունյանը, և խորհուրդ տվել Այվազյանին դիմել վերջինիս, ոչ թե իրեն:
Նա նաև հիշեցրել է, որ ժամանակին Այվազյանը եղել  է ՀՀՇ անդամ և ամեն անգամ փոխել է կուսակցությունը, ինչին Այվազյանը պատասխանել է.
«1999-ին Այվազյան Վարդանը շատ հստակ անցել է 19 հոգու միջից ու որևէ մեկի մինչ այսօր չի ասել՝  իմ անցյալի մութ էջերը հանկարծ չբացեք: Հիմա էլ  հայտարարում եմ՝ տղամարդ եմ ման գալիս ձեր կուսակցությունից, որ նույն տեղում գա հետս դնի  (նկատի ունի` առաջադրվի – Epress.am)»:
Խաչատրյանը հակադարձել է, որ ցանկացած տղամարդ պատրաստ է գնալ այդ քայլին, եթե ապահովեն արդար ու մաքուր ընտրություն:

'I'm Searching for a Man': Ruling Party MP in Heated Dispute with Armenian National Congress Rep
"Let me call it stupid, but let them not get upset. Foolishly, they have decided that the signed electoral lists are secret. The voter, alive, comes and goes from the electoral district, they film it, they all see that he's come. But that he's signed, that he's voted — that's a secret. And by the way, let me say, according to the law, during counting , the applicant can become familiar with the signed lists, so what secrecy are we talking about?" said Armenian National Congress representative Felix Khachatryan, speaking to journalists about the elections and recalling that for many years they have been insisting that the electoral lists must be made public.
Republican Party of Armenia MP Vardan Ayvazyan (pictured), also present at today's press conference, retorted, now who's the idiot and exhorted "to pay attention to lexicon," adding that a sheep is he who calls him a reject.
"I won't allow anyone to insult me, to call my friends and the National Assembly rejects," he said. "What, it seems to you you're all tough guys now; every time, you shout at us — you think we're afraid?"
In response, Khachatryan reminded his colleague that it was Khosrov Harutyunyan who called the National Assembly a "reject" and advised the ruling party MP to take his issue up with Harutyunyan and not him.
The opposition member also reminded Ayvazyan that he was once a member of the Pan-Armenian Movement (HHSh, one of the parties in the Armenian National Congress opposition bloc) and each time he changes his party, to which Ayvazyan replied:
"In 1999, Vardan Ayvazyan very clearly surpassed 19 people and no one till now has said don't you dare open the dark pages of my past. And now I declare, I am searching for a man from your party to come in the same place and be nominated."
Khachatryan, in turn, said that any man is ready to take that step if fair and "clean" elections are ensured.