ԱԺ փոխխոսնակը սուտ խոստումներ է տվել․ եզդիական համայնքի ներկայացուցիչ (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Ամիսներ առաջ ԱԺ փոխխոսնակ Էդուարդ Շարմազանովը պաշտոնապես հայտարարել էր, որ ԱԺ-ում կստեղծվի Օսմանյան կայսրությունում 1915-1923 թվականներին տեղի ունեցած եզդիների ցեղասպանությունը ուսումնասիրող աշխատանքային խումբ։ Այս մասին տարածած հաղորդագրության մեջ նշում է «Սինջար» եզդիների ազգային միավորման նախագահ Բորիս Մուրազին։
Նա ընդգծում է, որ Շարմազանովը նաև խոստացել է՝ անհրաժեշտ փաստեր հավաքելու դեպքում նոր ԱԺ քննարկմանը նոր նախագիծ կներկայացվի։ Բացի դա, Ազգային ժողովում պետք է անցկացվեր Իրաքի եզդիներին նվիրված լուսանկարների ցուցահանդես:
«2015 թվականը մոտենում է ավարտին, իսկ ԱԺ փոխխոսնակի այս խոստումները իրականություն չդարձան: Մեզ համար ցավալի է, որ ԱԺ փոխխոսնակը մոռանում է այդ խոստումների մասին: Առավել ցավալի է, որ այդ խոստումները արվել են ՀՀ նախագահի անունից: Այս կերպ Շարմազանովը վարկաբեկում է պետական ինստիտուտների և քաղաքական գործիչների հեղինակությունը», ֊ հայտարարում է Բորիս Մուրազին՝ Շարմազանովի ասածը որակելով որպես սուտ խոստումներ:

Член езидской общины высказался о «ложных обещаниях» вице-спикера парламента Армении
Несколько месяцев назад вице-спикер Национального Собрания Армении Эдуард Шармазанов официально заявил, в парламенте будет создана рабочая группа для изучения геноцида над езидами, совершенного в 1915-1923гг. в Османской Турции. Как говорится в сообщении председателя Национального объединения езидов Армении «Синджар» Бориса Мурази, Шармазанов обещал, что при наличии необходимых фактов на обсуждение в НС будет представлен новый проект. Кроме того, в парламенте должны были провести фотовыставку, посвященную езидам из Ирака.
«2015 год подходит к концу, а обещания вице-спикера не выполнены. Прискорбно, что вице-спикер парламента забывает о своих обещаниях. Еще более прискорбно, что обещания были даны от имени президента Армении. Иными словами, Шармазанов дискредитирует госинституты и политических деятелей», - заявил Мурази, назвав высказывания Шармазанова ложными обещаниями.