Հայաստանում կանանց մի ամիս կբուժեն անվճար
2011թ. մարտի 8-ից մինչև ապրիլի 7-ը Երևանի «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոնում անցկացվում է կանանց անվճար վիրահատական օգնության միամսյակ։
«Ձեզ համար, կանայք» խորագրով արդեն ավանդական դարձած այս ակցիայի շրջանակներում կենտրոն դիմած հիվանդներն անվճար բժշկական օգնություն են ստանում գինեկոլոգիական և վիրաբուժական ծառայությունների ուղղությամբ` բաց և էնդոսկոպիկ եղանակներով:
2010թ. միամսյակի շրջանակներում «Սուրբ Աստվածամայր» բժշկական կենտրոն էր դիմել 315 հիվանդ։ Նրանցից գինեկոլոգիական խնդիրներով վիրահատվել էր 113-ը. 60 կին վիրահատվել է վիրաբուժական տարբեր խնդիրներով, մնացած հիվանդները, դարձյալ անվճար հիմունքներով, ստացել են նեղ մասնագիտական խորհրդատվություն։ Վիրահատության ենթարկված կանանցից 120-ը եղել են Երևանից, 53-ը՝ Հայաստանի տարբեր մարզերից և Արցախից։ 2010թ. բարեգործական ծրագրի արժեքը շուրջ 26 միլիոն դրամ էր կազմել, հայտնում են Երևանի քաղաքապետարանի տեղեկատվության բաժնից:

В Армении женщин будут месяц лечить бесплатно
С 8 марта по 7 апреля в ереванском медицинском центре «Святая Богородица» проводится месяц бесплатной хирургической помощи женщинам.
Обращающиеся в центр в рамках акции «Для вас, женщины» получают бесплатную гинекологическую и хирургическую помощь открытым и эндоскопическим методами.
В рамках праздничного месяца в 2010 году в центр обратились 315 больных. По причине гинекологических проблем были прооперированы 113 человек, 60 женщин – из-за различных хирургических проблем, другие, также бесплатно, прошли узкопрофильную консультацию. 120 перенесших операцию женщин были из Еревана, 53 – из разных районов страны и Арцаха. Стоимость благотворительной программы в 2010г. составила порядка 26 млн. драмов, сообщает пресс-служба столичной мэрии.