Արամ Կարապետյանն առաջակում է հետևել Վենեսուելայի օրինակին
Հայաստանում բարեփոխումերով հարց չի լուծվում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը:
Նա մասնավորապես, խոսել է ոստիկանական համակարգի մասին ` նշելով, որ այստեղ հարկավոր են փոփոխություններ և ոչ թե բարեփոխումներ:
Կարապետյանը բերել է Վենեսուելայի օրինակը, որտեղ բոլոր ոստիկաններին հեռացրել են աշխատանքից և նոր կադրերով են համալրել համակարգը:
«Առաջարկում եմ, որ այն մարմինները, որ չեն կարողացել իրականացնել իրենց գործը... նրանց պետք է փոխել», - ասել է Կարապետյանը:
Ասուլիսի ևս մեկ մասնակից ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանն ասել է, որ խնդիրներ, իհարկե, կան, բայց դրանք միանգամից չեն կարող լուծվել:
Սահակյանի խոսքով` հանրությունը չէր հավատում, որ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ ևս կարող են պատասխանատվության ենթարկվել, սակայն այժմ մարդիկ տեսնում են, որ գործողությունների նման ընթացքը հնարավոր է:

Политик предложил сделать в Армении, как в Венесуэле
В Армении реформами ничего не решается, заявил в понедельник на встрече с журналистами лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян.
В частности, он затронул тему реформирования полиции, и подчеркнул, что в данной системе нужны изменения, а не реформы.
В качестве примера политик привел Венесуэлу, где всех сотрудников полиции уволили, взяв на их место новые кадры. «Предлагаю все те структуры, которые не справились со своим делом, сменить», - заявил Карапетян.
Другой участник пресс-конференции депутат правящей Республиканской партии Ованес Саакян отметил, что «проблемы, конечно, есть, но их невозможно решить сразу».
По его словам, общественность не верила, что высокопоставленные чиновники также могут нести ответственность, однако теперь они увидели, что возможен и такой оборот дела.