Արամ Կարապետյանն առաջակում է հետևել Վենեսուելայի օրինակին
Հայաստանում բարեփոխումերով հարց չի լուծվում: Այսօր լրագրողների հետ հանդիպման ժամանակ այս մասին հայտարարել է «Նոր ժամանակներ» կուսակցության նախագահ Արամ Կարապետյանը:
Նա մասնավորապես, խոսել է ոստիկանական համակարգի մասին ` նշելով, որ այստեղ հարկավոր են փոփոխություններ և ոչ թե բարեփոխումներ:
Կարապետյանը բերել է Վենեսուելայի օրինակը, որտեղ բոլոր ոստիկաններին հեռացրել են աշխատանքից և նոր կադրերով են համալրել համակարգը:
«Առաջարկում եմ, որ այն մարմինները, որ չեն կարողացել իրականացնել իրենց գործը... նրանց պետք է փոխել», - ասել է Կարապետյանը:
Ասուլիսի ևս մեկ մասնակից ԱԺ ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանն ասել է, որ խնդիրներ, իհարկե, կան, բայց դրանք միանգամից չեն կարող լուծվել:
Սահակյանի խոսքով` հանրությունը չէր հավատում, որ բարձրաստիճան պաշտոնյաներ ևս կարող են պատասխանատվության ենթարկվել, սակայն այժմ մարդիկ տեսնում են, որ գործողությունների նման ընթացքը հնարավոր է:

No problem in Armenia is solved through reforms, said New Times party leader Aram Karapetyan, speaking to journalists in Yerevan today.
Karapetyan, referring to law enforcement, said that in this arena, changes and not reforms are needed. The party leader cited Venezuela's example, in which police officers were let go and new personnel brought in.
"I propose that those agencies which have been unable to carry out their work... they have to be changed," he said.
Republican Party of Armenia MP Hovhannes Sahakyan, another participant in today's press conference, said of course there are problems, but they can't be resolved immediately.
According to Sahakyan, the public also didn't believe that high-ranking officials could be held accountable, but now people see that such a course of action is possible.