Հայ քաղաքականության հեքիաթը Կիկոսի մահն է. Նաիրա Զոհրաբյան
«Բարգավաճ Հայաստան» կուսակցության պատգամավոր Նաիրա Զոհրաբյանն անկեղծորեն զարմացած է, որ, երեկ Իջևանում տեղի ունեցած ըտրությունները նկարագրելով, մամուլը ուռճացված պատմություններ է ներկայացնում ինչ-որ միջադեպերի մասին: Նրա խոսքով` այդ պատմությունները չեն համապատասխանում իրականությանը:
«Տեղի է ունեցել ընդամենը Իջևանի քաղաքապետի  ընտրություն: Եվ իջևանցին իր վստահության քվեն 1685 ձայն առավելությամբ, 5044 վստահության քվե տվել է մեր կուսակցին: Ես հերթական անգամ համոզվում եմ, որ ոչ միայն հայ առասպելաբանության,  այլև հայ քաղաքականության համար ամենաընդունված հեքիաթը Կիկոսի մահն է»,- ասել է Նաիրա Զոհրաբյանը:
Ինչ վերաբերում է ընտրությունների ժամանակ տեղի ունեցած միջադեպերին, ապա պատգամավորը նշել է, որ ցանկացած ընտրություն, ընտրապայքար  իր մեջ որոշակի լարվածություն է ենթադրում:
Նաիրա Զոհրաբյանի խոսքով` միջադեպերի առնչությամբ ոստիկանությունը հանդես է եկել պարզաբանմամբ, որ երկու հոգի ընտրակաշառք բաժանելու մեղադրանքով  հրավիրվել են ոստիկանության բաժին, իսկ երբ պարզվել է, որ այդ մեղադրանքը չի հաստատվել, նրանց բաց են թողել: Զոհրաբյանի պնդմամբ` ինքը նույնիսկ չգիտի, թե որ կողմից են եղել ոստիկանություն հրավիրված անձինք:
Հիշեցնենք, որ երեկ կայացած ընտրություններում ԲՀԿ-ի ներկայացուցիչ Վարդան Ղալումյանը հաղթել է ՀՀԿ-ական Վարուժան Ներսիսյանին:

Home / Armenia / ‘Death of Kikos’ Fairy Tale of Choice in Armenian Politics: Naira Zohrabyan
Prosperous Armenia MP Naira Zohrabyan is frankly surprised that, in covering Sunday’s municipal elections in the northern Armenian city of Ijevan, the press is presenting exaggerated stories (on vote buying and the like), which she says are untrue.
“All that took place was the Ijevan mayoral election. And Ijevan residents with an advantage of 1,685 votes, gave its 5,044-strong vote of confidence to our party member. I am once again convinced that in not only Armenian mythology, but also Armenian politics, the most acceptable fairy tale is The Death of Kikos,” she said.
As for the incidents that took place during elections, the MP said that every election implies a certain amount of tension.
Zohrabyan said that regarding the incidents, police already explained that two men were called in for questioning on suspicion of vote buying; however, they were later released without charges. The MP asserted, she doesn’t even know on whose side the two men who were detained were.