Նախարարության աշխատակիցները ծեծել և հայհոյել են քաղաքացուն. ձայնագրություն
32-ամյա Արման Գասպարյանը դիմել է Մարդու իրավունքների պաշտպանին և հայտնել, որ Արդարադատության նախարարության աշխատակիցները իրեն ծեծի են ենթարկել և հայհոյել: Նա Պաշտպանին է ներկայացրել նաև ձայնագրություն, որը, ըստ Արմանի, վկայում է միջադեպի մասին:
Արմանը պատմել է, որ մարտի 24-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում իր մեքենայով ընկերոջը տարել է Արդարադատության նախարարության այլընտրանքային պատիժների կատարման շենք: Կառույցի աշխատակիցները ընկերոջն ընդունելուց հետո հրավիրել են նրան սենյակ, որտեղ ներկա են եղել 4-5 համազգեստով անձիք և բռնություն գործադրել նրա հանդեպ:
Այս առիթով Պաշտպանը դիմել է Հատուկ քննչական ծառայություն և Արդարադատության նախարարություն` միջնորդելով համապատասխան միջոցներ ձեռնարկել և տեղեկացնել արդյունքների մասին:

Сотрудники Минюста Армении избили гражданина
32-летний Арман Гаспарян обратился в офис Омбудсмена Армении, сообщив, что сотрудники министерства юстиции избили его и матерились в его адрес. Он представил аудиозапись, которая, по словам Гаспаряна, свидетельствует об инциденте.
По словам мужчины, 24 марта около 13:00 он отвез друга на своем авто к зданию исполнения альтернативных наказаний при Минюсте. Приняв друга, сотрудники структуры пригласили в комнату его самого, где находилось 4-5 человек в униформе, которые применили к нему насилие.
Омбудсмен обратился в Специальную следственную службу и министерство юстиции, ходатайствуя о принятии соответствующих мер и представлении результатов.