Նախարարության աշխատակիցները ծեծել և հայհոյել են քաղաքացուն. ձայնագրություն
32-ամյա Արման Գասպարյանը դիմել է Մարդու իրավունքների պաշտպանին և հայտնել, որ Արդարադատության նախարարության աշխատակիցները իրեն ծեծի են ենթարկել և հայհոյել: Նա Պաշտպանին է ներկայացրել նաև ձայնագրություն, որը, ըստ Արմանի, վկայում է միջադեպի մասին:
Արմանը պատմել է, որ մարտի 24-ին, ժամը 13:00-ի սահմաններում իր մեքենայով ընկերոջը տարել է Արդարադատության նախարարության այլընտրանքային պատիժների կատարման շենք: Կառույցի աշխատակիցները ընկերոջն ընդունելուց հետո հրավիրել են նրան սենյակ, որտեղ ներկա են եղել 4-5 համազգեստով անձիք և բռնություն գործադրել նրա հանդեպ:
Այս առիթով Պաշտպանը դիմել է Հատուկ քննչական ծառայություն և Արդարադատության նախարարություն` միջնորդելով համապատասխան միջոցներ ձեռնարկել և տեղեկացնել արդյունքների մասին:

Arman Gasparyan, 32, appealed to the Human Rights Defender of Armenia , claiming that RA Ministry of Justice employees beat and cursed at him. He provided an audio recording that, according to him, proves his claim.
On March 24, at around 1 pm, Gasparyan says that he drove his friend to the Ministry of Justice's division on alternative sentencing. After admitting his friend, ministry staff called him to a room where there were 4–5 men in uniform and who used force against him.
In relation to this case, the Ombudsman contacted the Special Investigation Service and the Ministry of Justice, petitioning to adopt appropriate measures and inform him of the results.