Կառավարությունում քննարկեցին հայ-լիբանանյան համագործակցությունը
Վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ընդունել է Լիբանանի պետական նախարար ԱդնանԿասսարի գլխավորած պատվիրակությանը:
Կառավարության ղեկավարը նշել է, որ երկու պետությունների հարաբերություններն ու մասնավորապես տնտեսական կապերը ունեն զարգացման մեծ ներուժ:
Զրուցակիցներն անդրադարձել են ներդրումների խրախուսման հարցերին՝ մասնավորապես հանքահումքային, բանկային, բարձր տեխնոլոգիաների և տուրիզմի ոլորտներում:
Այդ համատեքստում կարևորվել է նոյեմբերին Երևանում նախատեսված հայ-լիբանանյան գործարար համաժողովի անցկացումը, հայտնում են Կառավարությունից:

Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan today met with the delegation led by Lebanon's Minister of State Adnan Kassar, according to a government-issued press release.
Sargsyan noted that the relations, and economic ties in particular, between the two countries have great potential for development.
The parties also turned their attention to issues related to promoting investment, in particular, in the mining, bank, technology and tourism sectors.
Within this context, they stressed the importance of the Armenia-Lebanon business owners conference in Yerevan in November.