Հայկական երգչախումբը Հին Նոր Տարվա առիթով ելույթ կունենա Մոսկվայում
Առաջանիստ Սուրբ Էջմիածնի և սերբական «Սուրբ Ստեփան Դաչանսկի»  երգչախմբերը ելույթ կունենան Մոսկվայում հունվարի 14-ին` Հին Նոր Տարվա տոնակատարության կապակցությամբ, հաղորդում է РИА Новости-ն:
Ելույթները տեղի կունենան Սուրբ Ծննդյան հոգևոր երաժշտության  փառատոնի շրջանակներում, որը կկայանա Մոսկվայի երաժշտության միջազգային տանը:
Էջմիածնի երգչախումբը պահպանում է քրիստոնեական երգարվեստի հնագույն ավանդույթները Հայաստանում: Երգչախմբի պատմությունը սկսվում է 1946 թվականից: 1995 թվականից երգչախումբը ղեկավարում է Հայաստանի  մշակույթի վաստակավոր գործիչ  Ռուբեն Շարբաթյանը:

Армянский хор выступит в Москве в старый Новый год
Хор "Первопрестольного Святого Эчмиадзина" (кафедрального собора Эчмиадзинского монастыря - духовного центра Армении) и сербский хор "Святой Стефан Дечанский" (из Нови-Сада) выступят в старый Новый год, 14 января, в Москве, сообщает РИА Новости.
Выступления пройдут в рамках первого Рождественского фестиваля духовной музыки в Московском международном доме музыки.
Хор Эчмиадзина хранит древние традиции христианства в Армении. Современная история коллектива отсчитывается с 1946 года. Руководит хором с 1995 года заслуженный деятель искусств Армении Рубен Шарбатян.