Լրատվամիջոցն ուղարկել է Ռուբեն Հայրապետյանի հայհոյանքները գլխավոր դատախազին
Այսօր «Հետք» էլեկտրոնային թերթը պատվիրված նամակով գլխավոր դատախազ Աղվան Հովսեփյանին է ուղարկվել «Հաղորդում հանցագործության մասին»` կցելով նաև ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանի հետ հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը: Ըստ այդ հաղորդման, պատգամավորը ակնհայտ խոչնդոտել է լրագրողի մասնագիտական օրինական գործունեությունը` ՀՀ Քրեական օրենսգրքի 164-րդ հոդված:
«Ուստի, խնդրում ենք միջոցներ ձեռնարկել ԱԺ պատգամավոր Ռուբեն Հայրապետյանին քրեական պատասխանատվության ենթարկելու համար», - նշված է «Հետքի» նամակում:
Հաղորդմանը կցված է «Հետք» շաբաթաթերթի «N4 (64) փետրվարի 3-9, 2011» համարը` համապատասխան հոդվածի առկայությամբ, հեռախոսազրույցի ձայնագրությունը` խտասկավառակի վրա:
Անհրաժեշտության դեպքում լրատվամիջոցը պատրաստ է տրամադրել ձայնագրության բնօրինակը:
Հիշեցնենք, որ «Հետքի» հաղորդմամբ` ՀՀ ԱԺ պատգամավոր, Հայաստանի ֆուտբոլի ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը երեկ հեռախոսով հայհոյել է hetq.am լրատվական կայքի լրագրողին:
Լրագրողը զանգել է Հայրապետյանին տեղեկանալու համար, թե վերջինս ի՞նչ բարոյական վնաս է կրել «Հայկական ժամանակի» հրապարակումից հետո (Հայրապետյանը ի թիվս ԱԺ երեք պատգամավորների դատի է տվել օրաթերթին բարոյական վնաս կրելու համար):
Hetq.am-ի հաղորդմամբ` Ռուբեն Հայրապետյանը նախ ճշտել է` արդյոք զրույցը ձայնագրվում է, իսկ երբ տեղեկացել է, որ ձայնագրվում է, սեռական բնույթի հայհոյանքներ է սկսել տալ, իսկ վերջում էլ ավելացրել է. «Լավ արեցի»:

Запись с ругательствами армянского депутата отправили генпрокурору
Сегодня электронная газета «След» заказным письмом отправила генпрокурору Армении Агвану Овсепяну «Сообщение о преступлении», прикрепив к нему запись телефонного разговора с депутатом Рубеном Айрапетяном. Согласно сообщению, депутат очевидным образом воспрепятствовал законной профессиональной деятельности журналиста, статья 164 УК Армении.
«Просим принять меры для привлечения к уголовной ответственности депутата НС Рубена Айрапетяна», - отмечено в письме.
В случае необходимости сайт готов предоставить оригинал записи.
Напомним, что, по сообщению сайта hetq.am («След»), депутат, председатель Федерации футбола Рубен Айрапетян обругал журналиста электронной газеты.
Журналист позвонил Айрапетяну, чтобы узнать, какой моральный ущерб он понес после публикации в газете «Айкакан жаманак» (Айрапетян и трое других депутатов подали на газету в суд за моральный ущерб).
По сообщению Hetq.am, прежде Рубен Айрапетян уточнил, записывается ли беседа, и убедившись, что записывается, обматерил журналиста, затем добавил: «Хорошо и сделал».