ՀԱԿ-ի հանրահավաքի ընթացքում ուշագնաց եղած մարդուն դուրս են գրել հիվանդանոցից
Երեկ Հայ Ազգային Կոնգրեսի հրավիրած հանրահավաքի ժամանակ շտապօգնության մեքենան ուշագնաց մի մարդու է տեղափոխել Առաջին հիվանդանոց: Epress.am-ի հետ զրույցում Առաջին հիվանդանոցից փոխանցել են, որ երեկ ժամը 18:45 իրենց մոտ է տեղափոխվել հարբած վիճակում մի տղամարդ: Նա, անհրաժեշտ օգնություն ստանալուց հետո, 1.5 ժամ անց դուրս է գրվել հիվանդանոցից:
Նշենք, որ այսօր մամուլը տարաբնույթ տեղեկատվություն է տարածել միջադեպի առիթով: «Չորրորդ ինքնիշխանությունը» փոխանցել է, որ հանրահավաքի վայրից ուշագնաց մարդուն տեղափոխել են Առաջին հիվանդանոց, իսկ ահա «Երկիր» օրաթերթը, հղում անելով neonews.am կայքին, գրել է.
«ՀԱԿ-ի կազմակերպած հանրահավաքի ընթացքում հանկարածամահ է եղել մասնակիցներից մեկը, ով մոտ կես ժամ անօգնական վիճակում պառկած է եղել: Հայրենի ընդդիմադիրներն այնքան զբաղված են եղել հայրենիքի փրկության գործով, որ երկար ժամանակ չեն նկատել իրենց իսկ կողմից բարձրագույն արժեք հռչակած «քաղաքացու» մահը»:
Նշենք, որ այդ տղամարդու ուշագնաց լինելու պահին հարթակից ելույթ էր ունենում ՀՀ առաջին նախագահ, ՀԱԿ առաջնորդ Լևոն Տեր-Պետրոսյան, ով ընդհատեց իր ելույթը և բարձրախոսով դիմեց ոստիկաններին` խնդրելով շտապօգնություն կանչել:

«Скоропостижно скончавшегося» демонстранта выписали из ереванской больницы
В ходе вчерашнего митинга армянской оппозиции машина скорой помощи доставила в Первую больницу мужчину, который потерял сознание в толпе. Из больницы Epress.am сообщили, что вчера в 18:45 к ним доставили гражданина в нетрезвом состоянии. Получив необходимую помощь, он выписался из больницы спустя 1,5 часа.
Отметим, что сегодня в армянской прессе появилась противоречивая информация об этом инциденте. Газета «Еркир» партии националистического толка «Дашнакцутюн» пишет: «В ходе организованного АНК митинга скоропостижно скончался один из его участников, который около получаса лежал в беспомощном положении. Отечественные оппозиционеры были так заняты спасением родины, что долгое время не замечали смерть «гражданина», провозглашенного ими же высочайшей ценностью».
Отметим, что в момент инцидента выступал первый президент, лидер оппозиции Левон Тер-Петросян, который прервал свое выступление и, обращаясь к полицейским, попросил вызвать скорую помощь.