Միլիցա՞, մե՞նթ, թե՞ ոստիկան. ակցիա ԱԱԾ-ի մոտ (լուսանկարներ)
Այսօր  ՀՀ ԱԱԾ շենքի  հարակից տարածքում  տեղի ունեցավ  բողոքի ակցիա` ի պաշտպանություն «Ժառանգություն» կուսակցության պատգամավոր Զարուհի Փոստանջյանի եղբոր` Տիգրան Փոստանջյանի և ընդդեմ ԱԱԾ-ի:
Հիշեցնենք, որ Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանը փետրվարի 25-ին բավարարել էր  Տիգրան Փոստանջյանին կալանավորելու վերաբերյալ ԱԱԾ դիմումը:
Համաձայն ՀՀ դատախազության` «Փոստանջյանը, հանդիսանալով պաշտոնատար անձ չհանդիսացող հանրային ծառայող, ապօրինի շինարարությանը չխոչընդոտելու համար Հ. Ս.-ից 2010թ. սեպտեմբերին  պահանջել և ստացել է 100 000 դրամ վարձատրություն: Փաստի առթիվ հարուցվել է քրեական գործ` ՀՀ քրեական օրենսգրքի 3111-րդ հոդված 1-ին մասով»:
Այսօրվա ակցիային մասնակցում էին Զարուհի Փոստանջյանը, նրա քույրը` երկու փոքրիկ երեխաների հետ, «Ժառանգության» պատգամավորներ Լարիսա Ալավերդյանն ու Արմեն Մարտիրոսյանը,  կուսակցության այլ ներկայացուցիչներ, ինչպես նաև «Սարդարապատ» շարժման անդամներ Ժիրայր Սեֆիլյանն ու Տիգրան Խզմալյանը:
Հավաքվածներն իրենց հետ բերել էին պաստառներ հետևյալ գրություններով`«НКВД = КГБ = ԱԱԾ», «37 թիվը չի կրկնվի», «Չեք վախեցնի»:
Ակցիայի մասնակիցները վանկարկում էին «Մենք բոլորս Տիգրան ենք», «Ազատություն բոլոր քաղաքական պատանդներին», «Ազատ արդար Հայաստան»:
Երբ ԱԱԾ շենքի մոտ հայտնվեց Ոստիկանության Կենտրոնի բաժնի պետի տեղակալ  Արայիկ Պետրոսյանը, Զարուհի Փոստանջյանը բարձրախոսով դիմեց նրան. «Պարոն Պետրոսյան, Դուք միլիցա՞ եք, թե ոստիկան, Դուք մե՞նթ եք, թե ոստիկան: Պարոն Պետրոսյան, Ձեր նկատմամբ բռնություն չե՞ն գործադրել, Ձեր պագոնները չե՞ն պոկել, Ձեր վրա չե՞ն թքել»: Սակայն այս ամենին Արայիկ Պետրոսյանը որևէ կերպ չի արձագանքել:
Ակցիայի ավարտին պատասխանելով լրագրողների հարցերին`  Զարուհի Փոստանջյանը, խոսելով իր եղբոր ձերբակալության մասին, ասել է. «Ես հասկանում եմ` որտեղից է այս ամենը գալիս, հենց այնպես չէ, որ ամեն անգամ իրենք խորհրդակցություններ են հրավիրում և փորձում են վերլուծել քաղաքական և սոցիալական իրավիճակը հանրապետությունում: Իրենք գիտակցում են, որ «Ժառանգությունը» հնարավորություն ունի իրականացնելու բողոքի գործողություններ, որոնք կարող են իրավիճակ փոխել: Եվ հենց դրանից ելնելով էլ` հենց այնպես չէ, որ Գյումրիի շուրջ 12,5 ժամ փողոցի զանգվածային միջոցառումներից հետո նոր որոշում կայացվեց, որ, իբր, վեց ամիս առաջ ինչ-որ դեպք է տեղի ունեցել, որ շեղեն և ինձ, և «Ժառանգությանը»: Թող փորձեր արվեն, միևնույնն է այդ փորձերը հաջողություն չեն արձանագրելու», - ասել է Փոստանջյանը:

Вы мент, милиционер или..? Акция перед зданием нацбезопасности в Ереване
11 марта в Ереване перед зданием Службы национальной безопасности (СНБ) состоялась акция протеста в защиту брата депутата оппозиционной партии «Наследие» Заруи Постанджян Тиграна Постанджяна.
Напомним, что 25 февраля Суд общей юрисдикции удовлетворил иск Службы национальной безопасности об аресте Тиграна Постанджяна.
По данным прокуратуры, «ведущий специалист управления организации работ с органами управления коммунальной экономики и многоквартирных зданий при администрации округа Арабкир Тигран Постанджян получил взятку в размере 100 тыс. драмов ($280)». По факту дела возбуждено уголовное дело по части 1 статьи 3111 Уголовного кодекса Армении.
В акции приняли участие Заруи Постанджян, ее сестра с двумя детьми, депутаты партии «Наследие» Лариса Алавердян и Армен Мартиросян, другие представители партии, а также члены движения «Сардарапат» Жирайр Сефилян и режиссер Тигран Хзмалян.
Пикетчики держали в руках плакаты «Не запугаете!», «Мы все – Тиграны!», «37-й год не повторится!». На одном из плакатов цветами флага Армении было выведено «КГБ, СНБ, НКВД».
Участники акции скандировалли: «Мы все Тиграны!», «Свободу всем политическим заложникам!» и «Свободная, справедливая Армения!».
Когда перед зданием СНБ появился заместитель начальника отдела полиции Кентрон Араик Петросян, Заруи Постанджян обратилась к нему с помощью мегафона: «Господин Петросян, Вы «мент» или полицейский, Вы милиционер или полицейский? Господин Петросян, Вы подвергались насилию? Ваши погоны не отрывали? На Вас не плевали?». Однако полицейский чиновник никак не реагировал.
Отвечая на вопросы журналистов, Заруи Постанджян, говоря об аресте своего брата, заявила: «Я понимаю откуда ветер дует. Неспроста они каждый раз устраивают совещания и пытаются разобраться в политической и социальной обстановке в стране. Они понимают, что «Наследие» имеет возможность провести акции протеста, которые могут изменить ситуацию. Именно исходя из этого, неспроста, после 12-часовых массовых уличных мероприятий в Гюмри, они только сейчас вспомнили, что, мол, 6 месяцев назад что-то произошло. Тем самым власти пытаются отвлечь меня и «Наследие». Пускай стараются, все равно эти попытки не увенчаются успехом», - отметила Заруи Постанджян.