«Ում ցանկանա, նրան էլ նվեր կտա». Ռուբեն Հայրապետյանը պաշտպանել է Սամվել Կարապետյանին
Վերջին օրերին մի շարք հասարակական կազմակերպություններ և անհատների խմբեր կոչ են անում կիրակի Մոսկվայում կայացած «Տաշիր-2011» երաժշտական մրցանակաբաշխության ժամանակ բնակարաններ նվեր ստացած հայ երգիչ-երգչուհիներին դրանք նվիրաբերել անօթևան ընտանիքներին: «Առավոտ» օրաթերթի հետ զրույցում այս հարցին է անդրադարձել ՀՀԿ խմբակցության պատգամավոր, Հայաստանի Ֆուտբոլի Ֆեդերացիայի նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը:
«Սամվել Կարապետյանը 10 տարի է` տասնյակ միլիոնավոր դոլարների չափով բարեգործություն է իրականացրել Հայաստանում և Արցախում: Որևէ անգամ չտեսանք , որ այդ նույն լրատվամիջոցները կամ կայքերը շնորհակալություն հայտնեին հայրենասեր, բարերար այդ անձնավորությանը: Եվ չի կարելի այսօր այդպես սևացնել ու վարկաբեկել նրան: Այն դեպքում, երբ նա իր անձնական ունեցվածքից է նվերներ տվել: Գուցե սխալ է արել, բայց ում ցանկանա`նրան էլ նվեր կտա: Իսկ ո՞վ է ասում, թե նա Շուշան Պետրոսյանին չպիտի նվեր տար. մի՞թե մենք ունենք իր ոճի մեջ նրանից լավ երգչուհի: Կամ Սիրուշոյից լավ երգչուհի կա՞ իր ոճի մեջ: Հաստա՛տ չկա:
Ամեն դեպքում` դա Սամվել Կարապետյանի անձնական գործն էր և իրավունքը` որոշել, թե ում է նվեր տալիս: Եվ չի կարելի քննադատել բարերարի արած բարեգործությունը: Այնպես են անում, որ մեր երկրից բոլորը երես թեքեն: Այս թշնամանքը պետք է հանել ժողովրդի միջից: Լավ բանը` բարեգործությունն էլ են վատ գնահատում», - ասել է Հայրապետյանը:

Армянский олигарх вступился за российского миллиардера
Президент Федерации футбола Армении, предприниматель, депутат Рубен Айрапетян прокомментировал коллективные призывы к армянским певцам отказаться от квартир, полученных в подарок в ходе церемонии награждения  «Ташир-2011» в Москве.
«Самвел Карапетян (российский миллиардер, владелец группы компаний «Ташир» - ред.) уже 10 лет осуществляет благотворительность в Армении и Карабахе на десятки миллионов долларов. И никто из этих СМИ или сайтов ни разу ему спасибо не сказал, этому патриоту, меценату. Нельзя так чернить и компроментировать его. Тем более, что сделал он эти подарки из своего кармана. Возможно, он и не прав, но имеет право делать подарки тем, кому хочет. Кто сказал, что он не должен был дарить Шушан Петросян подарков? Может кто-то поет лучше нее в ее стиле? Или кто-то поет лучше Сирушо? Точно нет.
В любом случае, это личное дело и право Самвела Карапетяна решать, кому и что дарить. И нельзя критиковать благотворительность благотворителя. Делаете так, чтобы все отвернулись от нас. Эту ненависть в народе надо искоренить. Даже благотворительность обливают грязью», - передает слова Айрапетяна газета «Аравот».