Արամ Կարապետյանը դեռ մտածում է երրորդ ուժին միանալու հարցի շուրջ
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության (ՆԺԿ) առաջնորդ Արամ Կարապետյանը չի միանա Հայ Ազգային Կոնգրեսին, եթե փոփոխություններ չլինեն իր և ՀԱԿ-ի գաղափարախոսության մեջ:
Այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին այս մասին հայտարարել է ինքը` Կարապետյանը:
Նա հավաստիացրել է, որ երրորդ նախընտրական դաշինքը անպայման ստեղծվելու է` ի դեմս «Ժառանգության», ՀՅԴ-ի և Ժողովրդական կուսակցության:
«Մենք դեռ չենք որոշել միանալու համար, ու ասեմ` ինչու. «Նոր ժամանակներ» կուսակցությունը վերջին ընտրություններում, ըստ պաշտոնական տվյալների, հավաքել է մոտ 4 տոկոս ձայն: Եվ եթե խնդիր լինի խորհրդարան անցնելու, այդ մի տոկոսը հավաքելու խնդիր մենք չունենք, որովհետև ունենք ֆինանսական և մարդկային բոլոր ռեսուրսները միայնակ մասնակցելու»,-պարզաբանել է Կարապետյանը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ քաղաքական նոր վերաձևաորումները կսկվեն այս տարվա սեպտեմբերից:
«Մենք տարբեր առաջարկներ ստանում ենք տարբեր ուժերի կողմից, մասնավորապես, մեր համագործակցությունը կշարունակվի Ժողովրդական կուսակցության հետ, բայց մենք չենք շտապում, քանի որ դեռ վաղ է», - հայտարարել է ՆԺԿ առաջնորդը:

New Times party leader Aram Karapetyan won't join the opposition bloc the Armenian National Congress (HAK) if there are no changes to HAK's ideology. Karapetyan said this himself during a press conference in Yerevan today.
He assured the press that a "third pre-election alliance" will definitely be created — with the Heritage Party, the Armenian Revolutionary Federation (Dashnaktsutyun) and People's Party.
"We haven't yet decided on joining and let me say why: The New Times party, according to official data, received 4% of the vote in the last elections. And if there's the issue of getting into parliament, we'll have no problem in gathering that one percent, because we have all the financial and human resources to run alone," he explained.
In Karapetyan's opinion, the new political "rearrangements" will begin in Sept. of this year.
"We receive different proposals from different forces; in particular, our cooperation with the People's Party will continue, but we're not in a hurry since it's still early," he said.