Արամ Կարապետյանը դեռ մտածում է երրորդ ուժին միանալու հարցի շուրջ
«Նոր ժամանակներ» կուսակցության (ՆԺԿ) առաջնորդ Արամ Կարապետյանը չի միանա Հայ Ազգային Կոնգրեսին, եթե փոփոխություններ չլինեն իր և ՀԱԿ-ի գաղափարախոսության մեջ:
Այսօր հրավիրված մամուլի ասուլիսին այս մասին հայտարարել է ինքը` Կարապետյանը:
Նա հավաստիացրել է, որ երրորդ նախընտրական դաշինքը անպայման ստեղծվելու է` ի դեմս «Ժառանգության», ՀՅԴ-ի և Ժողովրդական կուսակցության:
«Մենք դեռ չենք որոշել միանալու համար, ու ասեմ` ինչու. «Նոր ժամանակներ» կուսակցությունը վերջին ընտրություններում, ըստ պաշտոնական տվյալների, հավաքել է մոտ 4 տոկոս ձայն: Եվ եթե խնդիր լինի խորհրդարան անցնելու, այդ մի տոկոսը հավաքելու խնդիր մենք չունենք, որովհետև ունենք ֆինանսական և մարդկային բոլոր ռեսուրսները միայնակ մասնակցելու»,-պարզաբանել է Կարապետյանը:
Նա կարծիք է հայտնել, որ քաղաքական նոր վերաձևաորումները կսկվեն այս տարվա սեպտեմբերից:
«Մենք տարբեր առաջարկներ ստանում ենք տարբեր ուժերի կողմից, մասնավորապես, մեր համագործակցությունը կշարունակվի Ժողովրդական կուսակցության հետ, բայց մենք չենք շտապում, քանի որ դեռ վաղ է», - հայտարարել է ՆԺԿ առաջնորդը:

«Дашнакцутюн» и «Наследию» предрекли объединение
Лидер партии «Новые времена» Арам Карапетян в среду на встрече с журналистами заявил, что не присоединится к Армянскому национальному конгрессу, если Конгресс и сам политик не поменяет идеологию.
При этом он выразил уверенность, что «третий предвыборный союз будет создан партиями «Наследие», «Дашнакцутюн» и «Народной партии».
«Мы еще не принимали решения об объединении, и скажу, почему. На последних выборах партия «Новые времена», по официальным данным, набрала около 4% голосов. И если возникнет задача войти в парламент, у нас, наверно, не будет проблем с получением одного процента, потому что у нас есть все финансовые и человеческие ресурсы для самостоятельного участия», - пояснил Карапетян.
По его мнению, новые политические реформы начнутся в сентябре текущего года. «Мы получаем разные предложения от различных сил, в частности, мы продолжим сотрудничество с Народной партией, но мы не спешим. Еще рано», - заявил Арам Карапетян.