Չար ոգիներին քշել են Ղրղզստանի խորհրդարանից
Ապրիլի 21-ին` հինգշաբթի առավոտյան, ղրղզստանցի պատգամավորները խորհրդարանի շենքից չար ոգիներին քշելու արարողություն են անցկացրել:
Ինչպես հաղորդում է «24.kg» տեղեկատվական գործակալությունը, հոգիները քշելու համար խորհրդարանականները 7 գառ են մորթել որպես զոհաբերություն: Հատկապես որտեղ են կենդանիներին մորթել չի հստակեցվում:
Խորհրդարանի նախագահ Ահմադբեկ Քելդիբեկովը հաղորդել է, որ ծիսակարգի անցկացման համար յուրաքանչյուր պատգամավորի աշխատավարձից 700 սոմ (մոտ 15 դոլար) է պահվել:
Խոսնակը նշել է, որ հավաքված գումարի միայն մի մասն է ծախսվել կենդանիների գնման վրա: Մյուս հատվածը, նրա խոսքով, բարեգործության նպատակով է ծախսվել:
Տվյալներ այն մասին, որ խորհրդարանի մթնոլորտը, որտեղ վերջերս մի քանի ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, լավացել է, չեն ստացվել:

Lawmakers in Kyrgyzstan's raucous parliament have sacrificed seven sheep in what they call a bid to drive evil spirits out of the chamber, The New York Times reports, citing AP.
Parliament press officer Shairbek Mamatoktorov said almost all the deputies attended Thursday morning's traditional ceremony. He says meat from the slaughtered animals will be sent to homes for the elderly and the disabled.
The impoverished Central Asian nation's fragile three-party coalition has descended into a flurry of squabbling. Deputies from two parties in the fragile coalition government even came to blows earlier this month and traded bitter accusations.
This month marked the first anniversary of a bloody uprising that led to the ouster of the country's authoritarian leader.