Չար ոգիներին քշել են Ղրղզստանի խորհրդարանից
Ապրիլի 21-ին` հինգշաբթի առավոտյան, ղրղզստանցի պատգամավորները խորհրդարանի շենքից չար ոգիներին քշելու արարողություն են անցկացրել:
Ինչպես հաղորդում է «24.kg» տեղեկատվական գործակալությունը, հոգիները քշելու համար խորհրդարանականները 7 գառ են մորթել որպես զոհաբերություն: Հատկապես որտեղ են կենդանիներին մորթել չի հստակեցվում:
Խորհրդարանի նախագահ Ահմադբեկ Քելդիբեկովը հաղորդել է, որ ծիսակարգի անցկացման համար յուրաքանչյուր պատգամավորի աշխատավարձից 700 սոմ (մոտ 15 դոլար) է պահվել:
Խոսնակը նշել է, որ հավաքված գումարի միայն մի մասն է ծախսվել կենդանիների գնման վրա: Մյուս հատվածը, նրա խոսքով, բարեգործության նպատակով է ծախսվել:
Տվյալներ այն մասին, որ խորհրդարանի մթնոլորտը, որտեղ վերջերս մի քանի ծեծկռտուք է տեղի ունեցել, լավացել է, չեն ստացվել:

Злых духов изгнали из парламента Киргизии
В четверг утром, 21 апреля, киргизские депутаты провели ритуал по изгнанию злых духов из здания парламента.
Как сообщает ИА «24.kg», для изгнания духов парламентарии устроили жертвоприношение, зарезав семь баранов. Где именно были зарезаны животные, не уточняется.
Председатель парламента Ахматбек Келдибеков сообщил, что на проведение ритуала из зарплаты каждого депутата было вычтено по 700 сомов (около 15 долларов).
Спикер отметил, что только часть собранной суммы была потрачена на баранов. Остальное, по его словам, было направлено на благотворительные цели: на счета домов престарелых и интернатов.
Данных о том, что атмосфера в парламенте, где недавно произошло несколько драк, улучшилась, не поступало.