«Մեզ աթոռ, սեղան պետք չի». Տիգրան Կարապետյանը Խորհուրդ ստեղծեց
Այսօր ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում Ժողովրդական կուսակցության համաժողովի ժամանակ ստեղծվել է 9 հոգանոց «Ժողովրդական միավորման խորհուրդ»` Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանի գլխավորությամբ: Խորհրրդում ընդգրկվել են Վարդան Խաչատրյանը, Իշխան Թովմասյանը, Արտակ Հարությունյանը, Ռուզաննա Ստեփանյանը, Էմանուել Մարգարյանը, Ստեփան Բարխուդարյանը, Էդուարդ Բարխուդարյանը և Արկադի Կարապետյանը:
«Հայրենասիրական ուժերի և հասարակ քաղաքացիների» բաց համաժողովի ընթացքում ելույթ են ունեցել Վարդան Խաչատրյանը, Աշոտ Մանուչարյանը, ովքեր խոսել են երկրի ծանր վիճակի, հասարակության ցածր կենսամակարդակի մասին:
Համաժողովի ընթացքում ԺԿ նախագահ Տիգրան Կարապետյանը պարբերաբար ընդհատում էր այս կամ այն ելույթ ունեցողին, և անընդհատ մուտք ու ելք անող երիտասարդներին հորդորում «մի ժամ դիմանալ»:
«Ի՞նչ եք անընդհատ ներս ու դուրս անում, մի ժամ չե՞ք կարում առանց ծխելու դիմանալ: Նստեք տեղներդ»,- բարկանում էր Կարապետյանը:
Խորհրդի ստեղծման մասին իր ելույթում հայտարարել է հենց ինքը` ԺԿ նախագահը` կոչ անելով բոլոր հայրենակցական ուժերին միանալ իրենց:
«Դռները բաց են, և այս վիճակից դուրս գալու ելքը բոլոր հայրենակցական ուժերի մաիվորումն է, մեզ աթոռ, սեղան պետք չի, մենք ցանկանում ենք, որ ժողովուդը լավ ապրի: Չնայած շատ լրատվամիջոցներ ասում են, որ մեզ միայն տատիկ-պապիկներն են աջակցում, բայց այ տեսեք, այնտեղ նստած երիտասարդներին, նրանք են մեզ առաջնորդելու»,- ասել է Կարապետյանը` նկատի ունենալով «մի ժամ առանց ծխել չդիմացող» երիտասարդներին:

Армянский политик: «Нас поддерживают не только бабушки и дедушки»
В правительственном зале заседаний Армении в ходе съезда «Народной партии» (НП) был создан «Совет народного объединения» из 9 человек во главе с председателем партии, владельцем лишенной эфира телекомпании «АЛМ» Тиграном Карапетяном. В совет вошли Вардан Хачатрян, Ишхан Товмасян, Артак Арутюнян, Рузанна Степанян, Эммануэл Маргарян, Степан Бархударян, Эдуард Бархударян и Аркадий Карапетян.
На открытом съезде «патриотических сил и обычных граждан» выступили Вардан Хачатрян, бывший член комитета «Карабах» Ашот Манучарян, которые коснулись тяжелой ситуации страны.
В ходе съезда председатель НП Карапетян периодически прерывал выступающих и призывал входящих и выходящих из зала молодых людей «потерпеть часок».
«Что вы постоянно входите и выходите? Не можете потерпеть час без сигареты? Сядьте на место», - раздражался председатель НС.
О создании совета заявил сам Карапетян, призвав все патриотические силы к объединению.
«Двери открыты. Выход из этой ситуации - объединение всех земляческих сил, нам не нужно столов и стульев , мы хотим, чтобы народ жил хорошо. Многие СМИ говорят, что нас поддерживают только бабушки и дедушки, но посмотрите на сидящих здесь молодых людей, именно они станут нашими лидерами», - сказал Карапетян, показывая в сторону «не терпящих покурить» молодых людей.