«Մեզ աթոռ, սեղան պետք չի». Տիգրան Կարապետյանը Խորհուրդ ստեղծեց
Այսօր ՀՀ կառավարության նիստերի դահլիճում Ժողովրդական կուսակցության համաժողովի ժամանակ ստեղծվել է 9 հոգանոց «Ժողովրդական միավորման խորհուրդ»` Ժողովրդական կուսակցության նախագահ Տիգրան Կարապետյանի գլխավորությամբ: Խորհրրդում ընդգրկվել են Վարդան Խաչատրյանը, Իշխան Թովմասյանը, Արտակ Հարությունյանը, Ռուզաննա Ստեփանյանը, Էմանուել Մարգարյանը, Ստեփան Բարխուդարյանը, Էդուարդ Բարխուդարյանը և Արկադի Կարապետյանը:
«Հայրենասիրական ուժերի և հասարակ քաղաքացիների» բաց համաժողովի ընթացքում ելույթ են ունեցել Վարդան Խաչատրյանը, Աշոտ Մանուչարյանը, ովքեր խոսել են երկրի ծանր վիճակի, հասարակության ցածր կենսամակարդակի մասին:
Համաժողովի ընթացքում ԺԿ նախագահ Տիգրան Կարապետյանը պարբերաբար ընդհատում էր այս կամ այն ելույթ ունեցողին, և անընդհատ մուտք ու ելք անող երիտասարդներին հորդորում «մի ժամ դիմանալ»:
«Ի՞նչ եք անընդհատ ներս ու դուրս անում, մի ժամ չե՞ք կարում առանց ծխելու դիմանալ: Նստեք տեղներդ»,- բարկանում էր Կարապետյանը:
Խորհրդի ստեղծման մասին իր ելույթում հայտարարել է հենց ինքը` ԺԿ նախագահը` կոչ անելով բոլոր հայրենակցական ուժերին միանալ իրենց:
«Դռները բաց են, և այս վիճակից դուրս գալու ելքը բոլոր հայրենակցական ուժերի մաիվորումն է, մեզ աթոռ, սեղան պետք չի, մենք ցանկանում ենք, որ ժողովուդը լավ ապրի: Չնայած շատ լրատվամիջոցներ ասում են, որ մեզ միայն տատիկ-պապիկներն են աջակցում, բայց այ տեսեք, այնտեղ նստած երիտասարդներին, նրանք են մեզ առաջնորդելու»,- ասել է Կարապետյանը` նկատի ունենալով «մի ժամ առանց ծխել չդիմացող» երիտասարդներին:

'Can't You Stand 1 Hour Without Smoking?' Karapetyan Reprimands Youth Participants at his Forum
As previously reported, Karapetyan organized a forum of "patriotic forces and individual citizens" at the Armenian government building, during which time Heritage Party MP Vardan Khachatryan and member of the now-defunct Karabakh Committee Ashot Manucharyan, addressing participants, spoke of the serious situation in the country.
During the forum, Karapetyan occasionally interrupted the speakers and urged the youth who were walking in and out of the room to "tolerate one hour."
"Why are you constantly coming in and going out, can't you tolerate one hour without smoking? Sit in your places," the party leader said angrily.
During his address to the group, Kareptyan announced the creation of the People's Union Council and urged all "patriotic forces" to join the council.
"The doors are open; the joining of all patriotic forces is the way out of this situation. We don't need a chair, table; we want the people to live well. Though many news outlets say that only grandmas and grandpas support us, but see the youth sitting there, they are going to guide us," he said, referring to the young people who "couldn't tolerate one hour without smoking."