Հերթական ահազանգը կեղծ ռումբի մասին. այս անգամ ՎիվաՍելում
Այսօր ժամը 13.13-ին ՀՀ ԱԻՆ Ճգնաժամային կառավարման կենտրոնում ոստիկանության հերթապահ մասից տեղեկատվություն է ստացվել, որ անհայտ քաղաքացուց ահազանգի համաձայն Վիվա-Սել ընկերության գրասենյակի շենքում (Արգիշտի 4/1) ռումբ է տեղադրված:
Դեպքի վայր են մեկնել Արտակարգ իրավիճակների նախարարության, ոստիկանության, ազգային անվտանգության աշխատակիցներ և սակրավորներ: Ժամը 14.30-ին որոնողական աշխատանքներն ավարտվել են: Շենքում ռումբ չի հայտնաբերվել: Աշխատանքների ժամանակ բոլոր աշխատակիցներին տարհանել էին շենքից, այժմ նրանք վերադարձել են և գրասենյակի բնականոն աշխատանքը վերականգնվել է:
Հիշեցնենք, որ հինգշաբթի կեղծ ահազանգ էր ստացվել նաև Զվարթնոց օդանավակայանում տեղադրված ռումբի մասին: Մայիսի 22-ին կրկին կեղծ ահազանգ եր ստացվել այն մասին, որ Երևան-Ամստերդամ չվերթի ինքնաթիռում ռումբ է տեղադրված:
Այսօր ՀՀ ԱԱԾ մամուլի կենտրոնը տեղեկացրել էր, որ ՀՀ ԱԱԾ մարմինների կողմից իրականացված օպերատիվ-հետախուզական միջոցառումների արդյունքում, մայիսի 23-ին հայտնաբերվել ու ձերբակալվել է կեղծ ահազանգի հեղինակ, Երևան քաղաքի բնակիչ, 1968թ. ծնված, նախկինում երեք անգամ դատապարտված Հայկ Վարդանյանը:

The crisis management center at the Armenian Ministry of Emergency Situations received a call at 1:13 pm today that there is a bomb in the VivaCell-MTS office at Arishti 4/1.
Ministry officials, police and national security staff arrived on scene and concluded the search at 2:30 pm. No bomb was found. During the search, all VivaCell-MTS employees were removed from the premises, but they have currently returned and the office is functioning as normal.
Recall, on Thursday, a false bomb alert was called in at Zvartnots International Airport in Yerevan. And, on May 22, a call was received about a bomb on a Yerevan–Amsterdam flight; however, again, no bomb was found.
Armenia's National Security Service issued a statement earlier today in which they stated that on May 23, they found and arrested the individual who called in the first fake bomb alert. He is 43-year-old Yerevan resident Hayk Vardanyan, previously convicted three times on various charges.