Վրաստանը պարտք է ավելի քան 4 մլրդ դոլար, այդ թվում` Հայաստանի ու Ռուսաստանին
Ըստ Վրաստանի ֆինանսների նախարարության` երկրի պետական արտաքին պարտքի և պետական երաշխավորման տակ վերցված վարկերի ծավալները 2011թ. հունիսի 30-ի դրությամբ կազմել են 4 մլրդ 182 մլն 276 հազար դոլար: 2011 թվականին Վրաստանի պետական պարտքն աճել է 254,4 մլն դոլարով:
Ինչպես «Newsgeorgia»-ին հայտնել են Ֆինանսների նախարարությունում, Վրաստանը երկկողմանի պարտատեր 17 երկրներ ունի, որոնց նկատմամբ ընդհանուր պարտքը կազմում է 610 մլն 568 հազար դոլար:
Պարտատեր երկրների թվում են Հայաստանը, Ադրբեջանը, Ավստրիան, Թուրքմենստանը, Թուրքիան, Իրանը, Ռուսաստանը, Ուզբեկստանը, Ուկրաինան, Ղազախստանը, Չինաստանը, Գերմանիան, Ճապոնիան, Քուվեյթը, Նիդերլանդները, ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան:
Բացի երկրներից, Վրաստանի պարտատեր են համարվում միջազգային ինստիտուտները, որոնց նկատմամբ երկրի պարտքը կազմում է մոտ 3 մլրդ 003 մլն 568 հազար դոլար: Մասնավորապես, այդ ինստիտուտների թվում են Համաշխարհային բանկը, Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկը, Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամը, Եվրամիությունը, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը, Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամը, Զարգացման ասիական բանկը, Եվրոպայի ներդրումային բանկը:

According to Georgia's Ministry of Finance, loans taken under state guarantee and to cover the country's foreign debt on Jun. 30, 2011, amounted to 4 billion 182 million 276 thousand dollars. Furthermore, Georgia's state debt grew by $254.4 million in 2011.
As told to News-Georgia by the finance ministry, there are 17 countries that are bilateral creditors in Georgia and the total debt owing to them amounts to 610 million 568 thousand dollars.
Topping the list of countries Georgia owes money to is Germany (256 million 999 thousand), followed by Russia (114 million 252 thousand) then Japan (62 million 262 thousand). Other creditor countries include Armenia (16 million 488 thousand), Austria ($260,000 US), Azerbaijan (13 million 898 thousand), China (4 million 642 thousand), France (6 million 769 thousand), Iran (10 million 854 thousand),  Japan (62 million 262 thousand), Kazakhstan (27 million 774 thousand), Kuwait (25 million 959 thousand), the Netherlands (7 million 502 thousand), Turkey (26 million 565 thousand), Turkmenistan ($211,000), Ukraine ($311,000), the US (35 million 264 thousand), and Uzbekistan ($340,000).
In addition to states, Georgia's creditors include international institutions, the combined debt of which is 3 billion 3 million 568 thousand dollars. Among these institutions are the World Bank, the International Bank for Reconstruction and Development, the International Monetary Fund, the European Union, the European Bank for Reconstruction and Development, the International Fund for Agricultural Development, the Asian Development Bank and the European Investment Bank.