Վրաստանը պարտք է ավելի քան 4 մլրդ դոլար, այդ թվում` Հայաստանի ու Ռուսաստանին
Ըստ Վրաստանի ֆինանսների նախարարության` երկրի պետական արտաքին պարտքի և պետական երաշխավորման տակ վերցված վարկերի ծավալները 2011թ. հունիսի 30-ի դրությամբ կազմել են 4 մլրդ 182 մլն 276 հազար դոլար: 2011 թվականին Վրաստանի պետական պարտքն աճել է 254,4 մլն դոլարով:
Ինչպես «Newsgeorgia»-ին հայտնել են Ֆինանսների նախարարությունում, Վրաստանը երկկողմանի պարտատեր 17 երկրներ ունի, որոնց նկատմամբ ընդհանուր պարտքը կազմում է 610 մլն 568 հազար դոլար:
Պարտատեր երկրների թվում են Հայաստանը, Ադրբեջանը, Ավստրիան, Թուրքմենստանը, Թուրքիան, Իրանը, Ռուսաստանը, Ուզբեկստանը, Ուկրաինան, Ղազախստանը, Չինաստանը, Գերմանիան, Ճապոնիան, Քուվեյթը, Նիդերլանդները, ԱՄՆ-ն, Ֆրանսիան:
Բացի երկրներից, Վրաստանի պարտատեր են համարվում միջազգային ինստիտուտները, որոնց նկատմամբ երկրի պարտքը կազմում է մոտ 3 մլրդ 003 մլն 568 հազար դոլար: Մասնավորապես, այդ ինստիտուտների թվում են Համաշխարհային բանկը, Վերակառուցման և զարգացման միջազգային բանկը, Արժույթի Միջազգային Հիմնադրամը, Եվրամիությունը, Վերակառուցման և զարգացման եվրոպական բանկը, Գյուղատնտեսության զարգացման միջազգային հիմնադրամը, Զարգացման ասիական բանկը, Եվրոպայի ներդրումային բանկը:

Грузия задолжала более 4 миллиардов. В том числе Армении и России
Объем государственного внешнего долга Грузии и взятых под государственные гарантии кредитов, по данным Министерства финансов Грузии на 30 июня 2011 года, составил 4 млрд 182 млн 276 тыс долларов.
С начала 2011 года госдолг Грузии вырос на 245,4 миллиона  долларов.
Как сообщили корреспонденту «Новости-Грузия» в Минфине, у Грузии 17 стран-двусторонних кредиторов, общий долг которым составляет 610 миллионов 568 тысяч долларов.
В число стран-кредиторов входят Австрия (260 тыс долларов), Азербайджан (13 млн 898 тыс), Туркменистан (211 тыс), Турция (26 млн 565 тыс), Иран (10 млн 854 тыс), Россия (114 млн 252 тыс), Армения (16 млн 488 тыс), Узбекистан (340 тыс), Украина (311 тыс), Казахстан (27 млн 774 тыс), Китай (4 млн  642 тыс), Германия (256 млн 999 тыс), Япония (62 млн 262 тыс), Кувейт (25 млн 959 тыс), Нидерланды (7 млн 502 тыс), США (35 млн 264 тыс), Франция (6 млн 769 тыс).
Помимо государств, кредиторами Грузии являются международные институты, долг которым в совокупности составляет 3 млрд 003 млн 568 тыс долларов. В частности, Всемирный Банк – 1 млрд 229 млн 486 тыс долларов, Международный банк реконструкции и развития – 207 млн 647 тыс, Международный валютный фонд – 1 млрд 077 млн 023 тыс, Евросоюз –  19 млн 486 тыс, Европейский банк реконструкции и развития – 56 млн 546 тыс, Международный фонд развития сельского хозяйства – 24 млн 704 тыс, Азиатский банк развития - 339 млн 661 тыс, Европейский инвестиционный банк – 49 млн. 016 тыс.
Кроме того, кредитором Грузии является  Германия, у которой был взят кредит под госгарантию в размере 3,609 миллиона долларов.