«Տգետ մրցավարին պատժելը չի հետաքրքրում». ՀՖՖ նախագահը Գոնսալեսի ու Պլատինիի մասին
Հայաստանի Ֆուտբոլի ֆեդերացիան Իռլանդիա-Հայաստան հանդիպման մրցավարի դեմ բողոք է ներկայացրել ՈՒԵՖԱ: Այս մասին Facebook-ի իր էջում գրել է ՀՖՖ նախագահ Ռուբեն Հայրապետյանը` նշելով, որ իրեն հետաքրքրում է Ռոման Բերեզովսկու կարմիր քարտը չեղյալ հայտարարելը և ոչ թե «այդ տգետին» պատժելը:
«Ինչ վերաբերում է ՈՒԵՖԱ-ի կողմից պատվերին, սիրելի ֆուտբոլասերներ, խնդրում եմ, հավատացեք ինձ: ՈՒԵՖԱ-ի կողմից նման պատվեր չէր կարող լինել: Միշել Պլատինին այն մարդը չէ, որ իրեն թույլ տա նման արարք կատարել», - գրել է Հայրապետյանը:
ՀՖՖ նախագահը նաև շնորհակալություն է հայտնել Հայաստանի հավաքականի բոլոր երկրպագուներին, ովքեր անգամ անհաջողության դեպքում են կանգնում հավաքականի կողքին:
«Իսկական ֆուտբոլասերը հենց ձեր նման է լինում: Ես հպարտանում եմ ձեզանով, որ դուք կաք և աջակցում եք ազգային հավաքականին: Իրականում մենք ունենք իրոք ուժեղ, պայքարող, իրենց գործին նվիրված ֆուտբոլիստներ: Նրանք արժանի էին հաղթանակի: Բայց ֆուտբոլն ունի իր դաժան օրենքները: Եկեք չհուսախաբվենք ու աջակցենք մեր սիրելի թիմին և մեր հրաշալի տղաներին», - նշել է Հայրապետյանը:

'Not Interested in Ignoramus Referee': Football Federation of Armenia President on Gonzalez
The Football Federation of Armenia (FFA) has submitted a complaint to UEFA regarding the Oct. 11 Euro 2012 Armenia-Ireland qualifier, according to a Facebook status update by FFA President Ruben Hayrapetyan, who added that what interests him is annulling the red card handed to Armenian goalkeeper Roman Berezovsky and not punishing "that ignoramus," referring to referee Eduardo Iturralde González who decided to dismiss Berezovsky for a controversial handball outside the penalty area in the 26th minute.
"As for match-fixing by UEFA, dear football fans, please believe me: there could not have been such a dictate from UEFA. Michel Platini is not that man who would allow himself to do such a thing," he wrote in Armenian using Latin letters.
The FFA president (and Member of Parliament) also thanked all fans of Armenia's national team, who even in defeat stand by their side.
"Real football fans are just like you. I am proud of you, that you are there and you support the national team. In truth, we have really strong fighting football players devoted to their work. They were worthy of victory. But football has its cruel rules. Let's not be disappointed and support our dear team and our wonderful boys," Hayrapetyan wrote.