Սպանության մեջ մեղադրվողի մայրը պնդում է, որ որդուն ծեծել են ոստիկանությունում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վանաձոր մրցումների մեկնած, Երևան քաղաքի բնակիչ 15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության մեջ մեղադրվող Կարեն Կունգորցևի մայրը պնդում է, որ իր որդին անմեղ է: eTV-ի հետ զրույցում Կունգորցևի մայրը՝ Անահիտ Հարությունյանը, ասել է, որ որդուն ծեծի են ենթարկել ոստիկանության բաժնում՝ ստիպելով խոստովանել մեղքը, սակայն, մոր պնդմամբ, տղան երբեք չի ընդունի մի բան, որ չի արել: Նշենք, որ Կունգորցևը վերջերս էր համաներմամբ ազատվել:
Մայրը պատմել է նաև, որ իր որդու դեմ մեղադրանք է առաջադրվել միայն նրա համար, որ դեպքի օրը՝ հոկտեմբերի 12-ին, նա Վանաձորի Երկաթուղայինների այգու մոտով է անցել, և դա ֆիքսել են նաև տեսախցիկները: Մրցումների համար Վանաձոր գնացած երևանցի տղաները վիճել են տեղի թիմի տղաների հետ հենց այն այգում, որտեղ վեճի հետևանքով Հովակիմյանը դանակահարվել է:
Կունգորցևը ձերբակալվել է հենց դեպքի օրը՝ աշխատանքի վայրից, երեք օր պահվել է ոստիկանությունում, հետո տարվել է բանտ: Անահիտ Հարությունյանի խոսքով՝ ինքը որդուն երեկ տեսել է բանտում և հայտնաբերել է, որ նա կաղում էր: Տղան մորն ասել է, որ իրեն ծեծել են մի քանի ոստիկաններ:
Մոր հետ հանդիպման ժամանակ Կունգորցևը նրան նամակ է փոխանցել՝ խնդրելով հրապարակել: Նամակում մեղադրյալը գրում է, որ «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող ՀՀ ոստիկանության «Հերթապահ մաս» հաղորդման մեջ ցույց են տվել իր նկարը և ասել, թե Կունգորցևն իր մեղքն ընդունել է, մինչդեռ դա իրականությանը չի համապատասխանում:
Կունգորցևը նաև գրել է, որ ինքն անժամկետ հացադուլ է հայտարարել: Հացադուլի է նստել  նաև Միհրան Մելքոնյանը, որն իր հետ գտնվում է նույն խցում:

Мать обвиняемого в убийстве армянского юноши утверждает, что сына избили в полиции
Мать Карена Кунгорцева, обвиняемого в убийстве 15-летнего Давида Овакимяна, отправившегося на соревнования в Ванадзор, настаивает на невиновности сына. В беседе с eTV Анаит Арутюнян заявила, что сына избили в отделении полиции, заставив признать свою вину, однако, по ее словам, он никогда не признает того, чего не совершал.
Отметим, что недавно Кунгорцев был освобожден по амнистии.
Женщина также рассказала, что сыну выдвинули обвинение только потому, что в день инцидента, 12 октября, он проходил мимо ванадзорского Парка железнодорожников. Это зафиксировали видеокамеры. Ребята из Еревана, отправившиеся на соревнования, поспорили с членами местной команды в парке, где Овакимян получил ранение ножом.
В этот же день Курнгорцева арестовали, 3 дня продержали в полиции, затем отправили в тюрьму. По словам Анаит Арутюнян, 21 октября она встретилась с сыном в тюрьме и заметила, что он хромает. Парень сообщил, что его избили полицейские.
Кунгорцев передал матери письмо и попросил опубликовать его. В письме обвиняемого говорится, что в эфире передачи полиции Армении «Дежурная часть» телеканала «Армения» показали его фотографию, сообщив, что он признал свою вину, что, однако, не соответствует действительности. Кунгорцев также пишет, что он объявил бессрочную голодовку. К ней присоединился и сокамерник обвиняемого Мигран Мелконян.