Սպանության մեջ մեղադրվողի մայրը պնդում է, որ որդուն ծեծել են ոստիկանությունում (ՏԵՍԱՆՅՈՒԹ)
Վանաձոր մրցումների մեկնած, Երևան քաղաքի բնակիչ 15-ամյա Դավիթ Հովակիմյանի սպանության մեջ մեղադրվող Կարեն Կունգորցևի մայրը պնդում է, որ իր որդին անմեղ է: eTV-ի հետ զրույցում Կունգորցևի մայրը՝ Անահիտ Հարությունյանը, ասել է, որ որդուն ծեծի են ենթարկել ոստիկանության բաժնում՝ ստիպելով խոստովանել մեղքը, սակայն, մոր պնդմամբ, տղան երբեք չի ընդունի մի բան, որ չի արել: Նշենք, որ Կունգորցևը վերջերս էր համաներմամբ ազատվել:
Մայրը պատմել է նաև, որ իր որդու դեմ մեղադրանք է առաջադրվել միայն նրա համար, որ դեպքի օրը՝ հոկտեմբերի 12-ին, նա Վանաձորի Երկաթուղայինների այգու մոտով է անցել, և դա ֆիքսել են նաև տեսախցիկները: Մրցումների համար Վանաձոր գնացած երևանցի տղաները վիճել են տեղի թիմի տղաների հետ հենց այն այգում, որտեղ վեճի հետևանքով Հովակիմյանը դանակահարվել է:
Կունգորցևը ձերբակալվել է հենց դեպքի օրը՝ աշխատանքի վայրից, երեք օր պահվել է ոստիկանությունում, հետո տարվել է բանտ: Անահիտ Հարությունյանի խոսքով՝ ինքը որդուն երեկ տեսել է բանտում և հայտնաբերել է, որ նա կաղում էր: Տղան մորն ասել է, որ իրեն ծեծել են մի քանի ոստիկաններ:
Մոր հետ հանդիպման ժամանակ Կունգորցևը նրան նամակ է փոխանցել՝ խնդրելով հրապարակել: Նամակում մեղադրյալը գրում է, որ «Արմենիա» հեռուստաընկերությամբ հեռարձակվող ՀՀ ոստիկանության «Հերթապահ մաս» հաղորդման մեջ ցույց են տվել իր նկարը և ասել, թե Կունգորցևն իր մեղքն ընդունել է, մինչդեռ դա իրականությանը չի համապատասխանում:
Կունգորցևը նաև գրել է, որ ինքն անժամկետ հացադուլ է հայտարարել: Հացադուլի է նստել  նաև Միհրան Մելքոնյանը, որն իր հետ գտնվում է նույն խցում:

Mother of Man Accused of Murder Claims Son was Beaten by Police
The mother of Karen Kungortsev, who is accused of murdering Yerevan resident, David Hovakimyan, 15 (who had gone to Vanadzor to participate in a competition), insists that her son is innocent. In an interview with eTV, Kungortsev’s mother, Anahit Harutyunyan, claimed her son was beaten by police while under police custody and forced to confess to the crime. Note, Kungortsev was recently released under the general amnesty.
According to Harutyunyan, her son was accused of the crime only because on the day of the incident, Oct. 12, he was walking near Vanadzor Railways park and was caught on CCTV. The boys from Yerevan who had gone to Vanadzor to participate in the competition had an argument with the boys from the local team in that same park, where, as a result of the altercation, Hovakimyan was stabbed.
Kongortsev was arrested the same day, from his place of work, held for 3 days at the police station, and then sent to prison. According to his mother, she saw her son in prison yesterday and noticed that he was limping. He told her that several police officers beat him.
Kongortsev gave his mother a letter, asking her to make it public. In the letter he says that the RA Police program Hertapah Mas on Armenia TV showed his photo and said that he admitted his guilt; meanwhile, that’s not true. He also wrote that he’s declaring an indefinite hungerstrike. He was joined by fellow inmate Mihran Melqonyan.