Երթ Երևանում․ մարդկանց հիշեցնում են՝ հունվարի 1-ից պարտադիր կենսաթոշակային վճար է գանձվելու
Այսօր Երևանում ավտոմեքենանարով ակցիա են անցկացնում «Դեմ եմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգին» նախաձեռնության անդամները։
Արձագանքելով երեկ ՀՀ ԱԺ-ի կողմից անցկացված քվեարկությանը, որով պատգամավորների մեծամասնությունը մերժել էր առաջարկը՝ 1 տարով հետաձգել կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի կիրառումը, ակցիայի կազմակերպիչները մեքենաներով շրջում են Երևանի փողոցներով և բարձրախոսով իրազեկում մարդկանց, թե նրանց աշխատավարձերը 2014 թվականի հունվարի 1-ից նվազելու են։
Ակցիայի կազմակերպիչները կոչ են անում միանալ իրենց պայքարին։ Նրանք նշում են, որ հունվարի մեկից իրենց շարքերը կավելանան, և, օրենքի մեջ փոփոխություն չմտցնելու դեպքում, իրենք պատրաստ են քաղաքացիական անհնազանդություն դրսևորել, ընդհուպ մինչև ՀՀԿ-ականներին պատկանող օբյեկտները՝ բենզալցակայանները, խանութները, ռեստորանները բոյկոտելը։

Шествие в Ереване напоминает: с 1 января вступит в силу закон о накопительной пенсии
Члены инициативы «Я против обязательной накопительной пенсионной системы» проводят в Ереване акцию на автомобилях. Участники акции разъезжают по столице на автомобилях и через громкоговорители оповещают граждан о том, что с 1 января 2014 года их зарплаты уменьшатся. 4 декабря парламент Армении отклонил предложение отложить на год применение обязательного компонента накопительной пенсионной системы.
Организаторы акции призывают поддержать их борьбу. Они уверены, что с 1 января их ряды пополнятся и если в закон не будут внесены поправки, они готовы к гражданскому неповиновению, вплоть до бойкота принадлежащих членам правящей Республиканской партии Армении объектов: бензозаправочных станций, магазинов и ресторанов.