Երթ Երևանում․ մարդկանց հիշեցնում են՝ հունվարի 1-ից պարտադիր կենսաթոշակային վճար է գանձվելու
Այսօր Երևանում ավտոմեքենանարով ակցիա են անցկացնում «Դեմ եմ պարտադիր կուտակային կենսաթոշակային համակարգին» նախաձեռնության անդամները։
Արձագանքելով երեկ ՀՀ ԱԺ-ի կողմից անցկացված քվեարկությանը, որով պատգամավորների մեծամասնությունը մերժել էր առաջարկը՝ 1 տարով հետաձգել կենսաթոշակային համակարգի պարտադիր բաղադրիչի կիրառումը, ակցիայի կազմակերպիչները մեքենաներով շրջում են Երևանի փողոցներով և բարձրախոսով իրազեկում մարդկանց, թե նրանց աշխատավարձերը 2014 թվականի հունվարի 1-ից նվազելու են։
Ակցիայի կազմակերպիչները կոչ են անում միանալ իրենց պայքարին։ Նրանք նշում են, որ հունվարի մեկից իրենց շարքերը կավելանան, և, օրենքի մեջ փոփոխություն չմտցնելու դեպքում, իրենք պատրաստ են քաղաքացիական անհնազանդություն դրսևորել, ընդհուպ մինչև ՀՀԿ-ականներին պատկանող օբյեկտները՝ բենզալցակայանները, խանութները, ռեստորանները բոյկոտելը։

Reacting to the news on Wednesday whereby the Armenian parliament voted down a proposal to postpone new mandatory pension reforms by one year, demonstrators drove around Yerevan today and through loudspeakers informed the public that their salaries would reduce starting on Jan. 1, 2014, when the new law comes into effect.
Demonstrators urge others to join their cause. They say that their numbers will increase from Jan. 1, and if the law will not be amended, they are ready to practice civil disobedience up to boycotting establishments such as petrol stations, stores, and restaurants belonging to members of the ruling Republican Party of Armenia.