Հ1-ի գործադիր տնօրենը 2 միավոր է նշանակել մահացած ուսանողին
Երևանի պետական համալսարանի լրագրության ֆակուլտետի մագիստրատուրայի 2-րդ կուրսի ուսանողները հայտնվել են անելանելի վիճակում մարկետինգի և գովազդի հիմունքներ դասավանդող Մարգարիտա Գրիգորյանի պատճառով, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Թերթը նշում է, որ Գրիգորյանը, ով նաև Հանրային հեռուստաընկերության (Հ1) գործադիր տնօրենն է և համարվում է ՀՀ նախագահի նստավայրի հովանավորյալը, չի բարեհաճում գալ դասերին, ավելին, արդեն երկու անգամ է՝ չի ներկայանում նաև միջանկյալ քննություններին։
Գրիգորյանը մշտապես ուշացումով է դասերի գալիս, էլ․փոստով ռուսերեն լեզվով դասախոսություն ուղարկում ուսանողներին քննությունից առաջ։
«Ժողովուրդ»-ի խմբագրություն դիմած ուսանողները պատմել են, որ անցյալ տարվա դեկտեմբերի 17-ին նշանակված քննությանը Գրիգորյանը չի ներկայացել, սակայն իրենց գրավոր քննության արդյունքները գնահատել է 2 միավորով։ Դասախոսը 2 միավոր է նշանակել նաև կուրսի ավագ Ռիմա Ղազարյանին, որը 2013թ. նոյեմբերին հիվանդության պատճառով մահացել է։ Ուսանողները դրանից հետևություն են արել, որ Գրիգորյանը չի ստուգել գրավորները, այլ մեխանիկորեն գնահատականներ է դրել ուսանողներին։
Մագիստրանտներին երեկ չի հաջողվել հանդիպել ԵՊՀ ռեկտոր Արամ Սիմոնյանի հետ, քանի որ վերջինս երկրում չէ։ Նրանք դիմում են գրել ռեկտորին՝ ներկայացնելով Գրիգորյանի անպատասխանատու վերաբերմունքի մանրամասները։

Исполнительный директор Первого канала Армении поставил двойку скончавшейся студентке
Студенты второго курса магистратуры факультета журналистики Ереванского госуниверситета оказались в безвыходной ситуации по вине преподавателя «Маркетинга и основ рекламы» Маргариты Григорян. Издание «Жоховурд» отмечает, что Григорян, также занимающая дожность исполнительного директора Первого канала и считающаяся протеже резиденции президента Армении, не соблаговолит приходить на занятия, более того, она уже дважды пропускала промежуточные экзамены.
Григорян постоянно приходит на лекции с опозданием, в преддверии экзаменов рассылает студентам лекции по электронной почте на русском языке.
Обратившиеся в редакцию «Жоховурд» студенты рассказали, что Григорян не явилась на экзамен 17 декабря 2013 года, при этом расставив двойки за письменный экзамен. Преподаватель поставил 2 балла и старосте курса Римме Газарян, которая скончалась в ноябре 2013 года по причине болезни. Студенты заключили, что преподаватель не проверял работы, а оценки расставил автоматически.
Магистрантам пока не удалось встретиться с ректором вуза Арамом Симоняном, его нет в стране. Они написали ректору заявление, представив подробности о безответственном отношении Григорян.