«Օֆշորային սկանդալի» հերոսին ձերբակալել են Թբիլիսիում
Հունվարի 31-ին Թբիլիսի քաղաքում ձերբակալվել է «օֆշորային սկանդալի» հերոս, գործարար Աշոտ Սուքիասյանը: ՀՀ ոստիկանության փոխանցմամբ՝ «ներկայումս որոշվում է նրան էքստրադիցիայի ենթարկելու հարցը»։
Աշոտ Սուքիասյանը, ով Նավասարդ Կճոյանի սանիկն է, հետախուզման մեջ էր, նա անցնում է գործարար Փայլակ Հայրապետյանի գործով: Սուքիասյանը մեղադրվում է առանձնապես խոշոր չափերով խարդախության, խաբեության կամ վստահությունը չարաշահելու եղանակով առանձնապես խոշոր չափերի գույքային վնաս պատճառելու և հանցավոր ճանապարհով ստացված առանձնապես խոշոր չափերով եկամուտներն օրինականացնելու մեջ:
Հիշեցնենք, որ hetq.am-ը փաստաթուղթ էր հրապարակել, համաձայն որի Սուքիասյանը, Սարգսյանն ու Կճոյանը օֆշորային ընկերության սեփականատերեր են: Հետագայում Սուքիասյանը օֆշորային սկանդալմն իր վրա էր վերցրել՝ հայտարարելով, որ առանց Տիգրան Սարգսյանի և Նավասարդ Կճոյանի գիտության նրանց անունով Wlispera Holdings Limited օֆշորային ընկերությունն է գրանցել Կիպրոսում:

Subject of Offshore Scandal Arrested in Tbilisi
Businessman Ashot Sukiasyan, wanted for his connection to an "offshore scandal," was arrested in Tbilisi on Jan. 31. Currently the question of his being extradited is being decided, reports the Armenian Police.
Ashot Sukiasyan, the godson of Archbishop Navasard Kjoyan, was wanted for embezzlement and money laundering. Sukiasyan is accused of large-scale fraud, causing large-scale damage to property through deceit or abuse of trust, and legitimizing large amounts of money through criminal means.
Recall, Hetq.am first broke the story that Sukiasyan, Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan, and Kjoyan are the owners of an offshore company. Later, Sukiasyan took the blame, saying that he registered an offshore company, Wlispera Holdings Limited, in Cyprus unbeknownst to Sargsyan and Kjoyan.