Դատավորի եկամուտը 14 միլիոն է, բայց մեկ տարում 20 միլիոն է կուտակել․ թերթ
Երևանի Կենտրոն և Նորք-Մարաշ վարչական շրջանների ընդհանուր իրավասության դատարանի դատավոր Կարինե Պետրոսյանի՝ ՀՀ բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողով 2012 թվականին ներկայացրած հայտարարագրում նշել է, որ 20 միլիոն դրամ ունի, մինչդեռ տարեսկզբին նրա հաշվին ոչ մի դրամ չի եղել, գրում է «Ժողովուրդ» օրաթերթը։
Պետրոսյանը 2009 թվականից է զբաղեցնում դատավաորի պաշտոնը։
«Թե որտեղից մեկ տարվա ընթացքում 20 մլն դրամը, դատավորը չի մանրամասնել, չնայած նա տարեկան 14 մլն 154 դրամ եկամուտ ունի, որով և պետք է ապրի, և խնայողություններ անի։
Նշենք նաև, որ դատավորը հայտարարագրել է 7.8 մլն դրամ արժողության «Ռենո» մակնիշի ավտոմեքենա», - նշում է թերթը։

Армянский судья накопила 20 миллионов с годовым доходом 14 млн.
Судья суда общей юрисдикции административных районов Еревана Кентрон и Норк-Мараш Карине Петросян отметила в декларации, представленной в 2012 году комиссии по этике высокопоставленных чиновников Армении, что имеет 20 миллионов драмов, между тем, в начале года на ее счету не было ни драма, пишет газета «Жоховурд».
Должность судьи Петросян занимает с 2009 года.
«Откуда за год взялись 20 млн. драмов, судья не пояснила, несмотря на то, что имеет годовой доход в 14 млн. 154 драма, на которые должна жить и делать сбережения.
Отметим также, что судья задекларировала автомобиль «Рено» стоимостью 7.8 млн. драмов», - пишет издание.