Թերթին չեն պատասխանել՝ որտեղից է ՔԿՎ պետը 57 միլիոնի նվիրատվություն ստացել
Քրեակատարողական վարչության (ՔԿՎ) նորանշանակ պետ, ՀՀ նախկին փոխոստիկանապետ Արթուր Օսիկյանը խուսափում է ասել, թե 2011 թվականին 57 միլիոն դրամ նվիրատվություն որտեղից է ստացել, ինչպես նաև՝ ի՞նչ միջոցներով է նրա կինը 4 անշարժ գույք ձեռք բերել 2013 թվականին։ Այս մասին իր այսօրվա համարում գրում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը։
Քրեակատարողական վարչության հանրային կապերի բաժնից թերթի գրավոր հարցման ի պատասխան ստացած գրության մեջ ասվում է հետևյալը․ «Օրենքով սահմանված կարգով ՔԿՎ պետ Արթուր Օսիկյանն իր եկամուտների վերաբերյալ համապատասխան հայտարարագիր ներկայացրել է Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովին, որտեղից կարող եք համապատասխան տեղեկություններ իմանալ»։
Բարձրաստիճան պաշտոնատար անձանց էթիկայի հանձնաժողովի անդամ Արմեն Խուդավերդյանը թերթի հետ զրույցում ասել է, որ կառավարության որոշմամբ արգելված է հրապարակման ենթակա տեղեկատվությունից բացի այլ տեղեկատվություն հրապարակել պաշտոնյաների վերաբերյալ։
Բացի դա, ըստ Խուդավերդյանի, հանձնաժողովի անդամները չեն կարող տեղեկացված լինել, թե որևէ պաշտոնյա ինչ միջոցներով ինչ գույք է ձեռք բերել։

Изданию не удалось выяснить, кто пожертвовал чиновнику Минюста Армении 140 тысяч долларов
Новый начальник уголовно-исполнительного управления, бывший замначальника полиции Армении Артур Осикян (на фото) уклоняется от ответа, откуда он получил пожертвование в размере 57 млн. драмов ($140 тыс.) в 2011 году, а также на какие средства его жена приобрела в 2013-ом 4 недвижимых имущества. Об этом пишет газета «Айкакан жаманак».
На письменный запрос издания из отдела по связям с общественностью при УИУ пришел следующий ответ: «Согласно учрежденному законом порядку начальник УИУ Артур Осикян представил декларацию о доходах Комиссии по этике высокопоставленных лиц, где вы можете получить соответствующую информацию».
Член Комиссии Армен Худавердян заявил в беседе с корреспондентом «АЖ», что решением правительства, помимо подлежащей публикации информации о должностных лицах, публиковать иную информацию запрещено.
Кроме того, по словам Худавердяна, члены Комиссии не могут знать, на какие средства тот или иной чиновник приобрел имущество.