ՀՀ ՊՆ֊ն չի հիշատակել երևանյան շքերթին ՌԴ ռազմակայանի մասնակցության մասին․ «ՀԺ»
Երեկ Մոսկվայում ՀՀ և ՌԴ Պաշտպանության նախարարներ Սեյրան Օհանյանը և Սերգեյ Շոյգուն Հայրենական մեծ պատերազմում տարած հաղթանակի 70-ամյակի առթիվ Երևանում համատեղ շքերթ անցկացնելու պայմանավորվածություն են ձեռք բերել։ Ինչպես հաղորդել է ռուսաստանյան «Ռիա Նովոստի» գործակալությունը շքերթին մասնակցելու է Հայաստանում տեղակայված ռուսաստանյան 102-րդ ռազմակայանի անձնակազմը։
«Հայկական ժամանակ» օրաթերթն ընդգծում է, որ երեկ ՀՀ ՊՆ֊ն նախարարների հանդիպման մասին հաղորդագրություն էր տարածել, սակայն համատեղ շքերթի և ռուսաստանյան ռազմակայանի մասնակցության մասին չէր հիշատակել։

Yesterday, in Moscow, the Armenian and Russian Defense Ministers Seyran Ohanyan and Sergey Shoygu have arranged to hold a joint military parade in Yerevan for the 70th anniversary of World War II. The Russian Ria Novosti news agency reported that the Russian 102nd military base, located in Gyumri, will also participate in the parade.
Haykakan Zhamanak paper stresses that there was a message released by the Armenian Defense Ministry, about the meeting between the Defense Ministers, in which there was no mention of the military parade or the Russian military base’s participation.