Ղարաբաղում ևս մեկ զինծառայող է զոհվել․ պաշտոնական
Լեռնային Ղարաբաղի Պաշտպանության բանակի արևելյան ուղղությամբ տեղակայված զորամասերից մեկի մարտական հենակետում մարտի 2-ի լույս 3-ի գիշերը հակառակորդի կողմից մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել զինծառայող, 19-ամյա Արսեն Արբեստի Կարապետյանը։ Այս մասին տեղեկացնում է ԼՂՀ Պաշտպանության նախարարությունը՝ ընդգծելով, որ գիշերվա ընթացքում ադրբեջանական կողմը գնդակոծել է հայկական դիրքերը։
Նշենք, որ, համաձայն պաշտոնական հաղորդագրությունների, վերջին 3 օրերի ընթացքում Կարապետյանը շփման գծում հակառակորդի գնդակից զոհված 3-րդ զինծառայողն է։ Փետրվարի 28-ին սպանվել էին 35-ամյա Արտակ Աղեկյանը և 19-ամյա Հայկ Բարոյանը:

In an eastern military unit of the Nagorno-Karabakh Defense Army, 19-year old Arsen Karapetyan died from a fatal gunshot wound by an adversary attack on March 2nd to 3rd. The NKR Ministry of Defense stated that the Azerbaijani side began firing in the direction of an Armenian position during the night.
Note, that according to official information, Karapetyan is the third death on the line of conflict within the last three days. On February 28, 35-year old Artak Aghekyan and 19-year old Hayk Baroyan fell victim to adversary attacks.