ԱԺ֊ն ընդունեց Սահմանադրական փոփոխությունների նախագիծը
ԱԺ֊ն այսօր կողմ է քվեարկել Սահմանադրական փոփոխությունների նախագծին, որը դրվելու է հանրաքվեի։ Նախագծին կողմ է քվեարկել 104 պատգամավոր, դեմ՝ 10, 3 պատգամավոր ձեռնպահ է մնացել։
Դեմ է քվեարկել «Հայ ազգային կոնգրես» խմբակցությունն ամբողջությամբ, բացառությամբ Լյուդմիլա Սարգսյանի, «Ժառանգություն» խմբակցության ղեկավար Զարուհի Փոստանջյանը, Տիգրան Ուրիխանյանը, ՕԵԿ խմբակցությունից՝ Հեղինե Բիշարյանը և Իշխան Խաչատրյանը, ։
Այսօր ժ․12.00-ին Սահմանադրական փոփոխությունների դեմ պայքարող նախաձեռնությունների «Ոչ»-ի ճակատը երթ էր նախաձեռնել դեպի ԱԺ՝ կոչ անելու ԱԺ պատգամավորներին դեմ քվեարկել փոփոխությունների նախագծին: Ակցիայի ավելի քան 20 մասնակիցներ բերման են ենթարկվել Ոստիկանության Արաբկիրի բաժին։

Армянский парламент принял проект конституционных реформ
В понедельник, 5 октября, Национальное Собрание Армении проголосовало за проект конституционных реформ, который будет поставлен на референдум: за 104 депутата, против – 10, трое воздержались.
Против проголосовали все члены оппозиционного «Армянского национального конгресса», за исключением Людмилы Саргсян, руководитель фракции «Наследие» Заруи Постанджян, а также Эгине Бишарян и Ихшан Хачатрян из «Оринац еркир».
В полдень блок «Нет!» противников конституционных реформ провел шествие к парламенту, призывая отклонить проект поправок. В ходе акции у ворот Национального Собрания были задержаны более 20 человек.