Տավուշի մարզում վթարի հետևանքով զինծառայող է զոհվել
Երեկ՝ հոկտեմբերի 14֊ին, ժամը 18։15֊ի սահմաններում Տավուշի մարզում ավտովթար է տեղի ունեցել, որի հետևանքով զոհվել է պայմանագրային զինծառայող, 50-ամյա Բաբկեն Սարուխանյանը։ Զինծառայողը ջրատար «ԶԻԼ 131» մեքենան վարելիս է եղել Կոթի գյուղից դեպի Կողբի զորամաս, մեքենան ընկել է զառիթափից և շրջվել, հայտնում է ՀՀ քննչական կոմիտեն։
Պատահարի հետևանքով նաև մարմնական վնասվածքներ է ստացել մեքենայի մեջ գտնվող 48-ամյա զինծառայող Արտակ Անդրեասյանը։ Նա տեղափոխվել է Վանաձորի կայազորային հոսպիտալ:
Դեպքի առթիվ քրեական գործ է հարուցվել 377-րդ հոդվածի 2֊րդ մասի հատկանիշներով (Մարտական, հատուկ կամ տրանսպորտային մեքենաներ վարելու կամ շահագործելու կանոնները խախտելը, որն անզգուշությամբ առաջացրել է մարդու մահ)։

One Armenian Contract Serviceman Dead, One Injured in Road Accident in Tavush
An Armenian contract serviceman was killed and one other injured in a road accident at around 7 pm on Wednesday in Armenia's northeastern Tavush province, the RA Investigative Committee said in a statement.
Babken Sarukhanyan, 50, died as a ZIL-131 water-carrier he was driving fell off a steep cliff on the way to the military unit. Accompanying officer Artak Andreasyan sustained injuries and was taken to the Vanadzor garrison hospital.
A criminal case has been launched in connection with the accident pursuant to part 2 of article 377 of the Armenian Criminal Code (breach of rules of driving or operating vehicles which negligently caused human death), the authorities' statement read.