Լեռնային Ղարաբաղում ադրբեջանական գնդակից զինծառայող է զոհվել․ պաշտոնական
Դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 04:30-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ է ձեռնարկել, հայտնում է չճանաչված Լեռնանյին Ղարաբաղի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարության կայքը:
Համաձայն պաշտոնական հաղորդագրության, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ուժերը կորուստներ են պատճառել հակառակորդին և հետ շպրտել: Մարտերի ընթացքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 20֊ամյա Էրիկ Էդիկի Գրիգորյանը:
Գրիգորյանը Սյունիքի մարզի Շաքի գյուղից էր։ News.am-ի հետ զրույցում Շաքիի գյուղապետ Վահան Ղազարյանն ասել է, որ երիտասարդը պետք է զորացրվեր այսօր և ընտանիքի անդամները նրան էին սպասում։

В Карабахе от пули противника погиб военнослужащий – Минобороны
В ночь на 4 декабря азербайджанская сторона предприняла попытку диверсионно-разведывательного проникновения на северо-восточном направлении линии соприкосновения карабахско-азербайджанских войск (Талиш), сообщается на сайте Минобороны Карабаха.
Согласно официальному заявлению, противник понес потери и был оттеснен силами Армии обороны НКР. В ходе боев смертельное огнестрельное ранение получил 20-летний военнослужащий Эрик Григорян.
Григорян был родом из села Шаки Сюникской области Армении. В беседе с News.am сельский глава Ваан Газарян сообщил, что молодой человек должен был демобилизоваться сегодня, 4 декабря.