Լեռնային Ղարաբաղում ադրբեջանական գնդակից զինծառայող է զոհվել․ պաշտոնական
Դեկտեմբերի 4-ին, ժամը 04:30-ի սահմաններում ղարաբաղա-ադրբեջանական զորքերի շփման գծի հյուսիսարևելյան (Թալիշ) ուղղությամբ ադրբեջանական կողմը հետախուզադիվերսիոն ներթափանցման փորձ է ձեռնարկել, հայտնում է չճանաչված Լեռնանյին Ղարաբաղի Հանրապետության Պաշտպանության նախարարության կայքը:
Համաձայն պաշտոնական հաղորդագրության, ԼՂՀ Պաշտպանության բանակի ուժերը կորուստներ են պատճառել հակառակորդին և հետ շպրտել: Մարտերի ընթացքում մահացու հրազենային վիրավորում է ստացել ՊԲ զինծառայող, 20֊ամյա Էրիկ Էդիկի Գրիգորյանը:
Գրիգորյանը Սյունիքի մարզի Շաքի գյուղից էր։ News.am-ի հետ զրույցում Շաքիի գյուղապետ Վահան Ղազարյանն ասել է, որ երիտասարդը պետք է զորացրվեր այսօր և ընտանիքի անդամները նրան էին սպասում։

Home / Armenia / Soldier Shot Dead in Karabakh on His Demobilization Day
At around 5 am on December 4 Azerbaijani forces made an attempt to cross the line of contact between the armed forces of Nagorno Karabakh and Azerbaijan in the southeast (Talish) direction, reports the press service of the NKR defense ministry.
The opponent, as stated by Karabakh authorities, was forced to retreat, having suffered “significant losses.” As a result of the exchange of fire between the two military forces, 20-year-old NKR Defense Army soldier Erik E Grigoryan received a fatal gunshot wound reportedly shot by the opponent.
Grigoryan was a resident of the Shaki village in Armenia's southern Syunik province. Shaki village head Vahan Ghazaryan told News.am that the soldier's family was expecting him home today since Ghazaryan was to have been demobilized on December 4.