Տեղամասում ծեծել են «Ժառանգության» վարչության անդամին, ապա նրան գումար առաջարկել (թարմացված)
01:50 «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ Հրայր Մանուկյանն «Ազատություն» ռադիոկայանի հետ զրույցում պատմել է իր հետ ընտրատեղամասում տեղի ունեցածը․
«Քվեաթերթիկները հաշվելու ժամանակ հանձնաժողովի նախագահը թերթիկներն առանց ցույց տալու դնում էր «այո»֊ի և «ոչ»֊ի տրցակների վրա։ Ես մի քանի անգամ պահանջեցի, որ հայտարարեն, ցույց տան՝ նոր դնեն, բայց իրենք շարունակում էին նույն կերպ։ Դրանից բացի, միայն նախագահն չէր, որ հանում էր քվեաթերթիկները, այլ նաև ՀՀԿ-ի կողմից նշանակված անձ կար, ով նույնպես հանում էր։ Ես ասացի՝ եթե հիմա ցույց չեք տալիս, ես վաղ թե ուշ նայելու եմ դրանք։ Հետո մի պահ ես վերցրեցի ու նայեցի թերթիկները ու տեսա, որ բավականին մեծ քանակությամբ «ոչ»-ի թերթիկներ դրված են «այո»֊ի թղթերի տրցակի վրա։ Այդ ժամանակ իմ վրա հարձակվեցին Դավիթաշեն գյուղի գյուղապետը, հանձնաժողովի անդամներից, ՀՀԿ֊ից մեկը ու ինչ֊որ 5 ջահելներ։ Նրանք խլեցին իմ հեռախոսը ու խփեցին։ Այդ ժամանակ քթիցս ուժեղ արյուն եկավ։ Տեղամասում մոտ 15 ոստիկան կար, բայց երբ ես արնահոսելով քայլում էի, ոստիկաններն ասում են հանձնաժողովի նախագահն՝ պետք է մեզ ինչ որ բան ասի, որ անենք։ Մի քանի րոպե ես էդ տարածքում բորբոքված ասում էի, որ իրենք բոլորը նստելու են քրեական հոդվածներով։ Հետո 2 տղա եկան, որոնցից մեկը Միրո ներկայացավ, իսկ մյուսը՝ Ծյոմ, ու տղայական ձևերով , թե «դու մեր ախպերն ես»։
Սկզբում 200 դոլար, հետո 50 հազար դրամ առաջարկեցին։ Էդ ամբողջ ընթացքում ես մեկուսացված էի ու հասկացա, որ եթե ես չասեմ՝ «հա, դուք իմ ախպերն եք, ամեն ինչ նորմալ ա», իրենք ինձ չեն թողնի տեղամասից դուրս գալ։ Ես ասացի՝ լավ, ինչ ուզում եք արեք, ամեն ինչ նորմալ է։ Վերջում հանեցին 200 «ոչ»֊ի օգտին քվեարկած թերթիկ ու դրեցին «այո»֊ի տրցակի վրա, դրանք էլ դրեցին պարկի մեջ, որը ես ստորագրել եմ, այնպես եմ ստորագրել․ որ իրենք չկարողանան բացել, ու երբ հիմա վերահաշվարկի դիմում տամ, «այո»֊ի տրցակների մեջ հայտանբերելու են «ոչ»֊ի տրցակները։ Կարող ա հիմա իմ գնալուց հետո իրենք ճղել են ու ինչ֊որ բաներ են արել, բայց եթե ճղել են, իմ ստորագրությունը վնասվել է, ու նորից պարզ կլինի դա։ Ես նաև արձանագրությունն եմ ստորագրել, որովհետև եթե ես չստորագրեի, տուգանք էր լինելու։ Էդ ամեն ինչն արել եմ, որ իրենց մի ձև հավատացնեմ, որ խնդիր չկա, իսկ տուն գալուց հետո դիմել եմ ոստիկանություն։ Չեմ հասցրել շտապ օգնություն զանգել, որը հիմա պետք է անեմ։ Ես հետևելում եմ, որ հանձնաժողովի բոլոր անդամները և այնտեղի ոստիկաններն էլ հետը նստեն»։
00:50 Երևանի 5/1 ընտրատեղամասում ծեծի են ենթարկել «Ժառանգություն» կուսակցության վարչության անդամ Հրայր Մանուկյանին։ Այս մասին լրագրողներին ասել է «Ժառանգության» փոխնախագահ, Սահմանադրության նախագծի դեմ պայքարող «Նոր Հայաստան» շարժման անդամ Արմեն Մարտիրոսյանը։
Նրա խոսքով՝ Մանուկյանն ընտրախախտումներ էր բացահայտել: Մարտիրոսյանը նշել է, որ իրեն հասած տեղեկությունների համաձայն, Մանուկյանին ծեծողները ՀՀԿ֊ի ներկայացուցիչներ են եղել, «Ժառանգության» ներկայացուցչի ձեռքից խլել են նաև հեռախոսը, այս պահին նրա հետ կապ չեն կարողանում հաստատել։
Նշենք նաև, որ դեպքից հետո Հրայր Մանուկյանի «Ֆեյսբուք» սոցիալական ցանցի էջից ջնջվել են նրա՝ այսօր արված գրառումներն ու հաղորդագրությունները։

Heritage Party Board Member, journalist Hrayr Manukyan was physically attacked at 5/1 polling station where he was stationed as an observer in the draft constitutional amendments referendum, Armen Martirosyan, Heritage deputy chairman, told reporters late on Sunday.
Manukyan, the deputy head said, had registered a number of infringements during the counting of votes cast in the referendum, and according to information available to him, the observer had been beat up by ruling Republican Party proxies.
Hrayr Manukyan later recounted the details of the incident to the RFE/RL's Armenian service: “During the counting, the head of the electoral commission would put ballots on 'yes' and 'no' stacks without showing them to others. I demanded several times that they be announced, shown and then added to the stacks, but they went on doing it their way.”
The observer added that at one point he looked through the stacks to discover a large number of against votes had been added to the “yes” stack, and that's when he was attacked by several commission members, as well as 5 unknown young men. “They took away my phone and hit me, causing me nosebleed. There were nearly 15 law enforcement officers at the precinct, but they said there had to be an order from the commission head for them to do anything.”
After a while, Manukyan told, two young men tried to bribe him first with $200 and then AMD 50 thousand (about $100): “'You're our brother,' they said in a gangsta-like manner. I was isolated, and I realized they would never let me leave the premises if I didn't say 'Yes, I'm your brother, everything's fine.' I told them to do whatever they wanted, it was ok.
“So they took 200 'no' ballots, added them on the 'yes' stack and piled them in a bag, which I signed, but in a way that they be unable to open it. And when I file a recount appeal, there are going to be 'no' ballots  in the 'yes' bag. They might have tore up after I left and whatnot, but if they did, then my signature has been damaged, which will also make obvious.
“I signed the protocol as well since there'd be a fine if I didn't. I did all this to convince them there was no problem, but after I got home, I filed a report with the police. I'll see to it that all the commission members and police officers at the precinct are jailed.”