ՀՀԿ֊ական պատգամավորը կայցելի հացադուլ հայտարարած ցմահ ազատազրկվածներին
Արդեն 9 օր հացադուլ անող ցմահ ազատազրկվածների հետ վաղը հանդիպելու է ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ֊ական պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանը։ Այս մասին վերջինս ասել է ցմահ ազատազրկվածների հարազատներին, ովքեր երեկ բողոքի ակցիա էին կազմակերպել Ազգային ժողովի մոտ։
Ցմահ դատապարտյալների հարազատները պահանջում են, որպեսզի պետական պաշտոնյաները կամ իշխող կուսակցության պատգամավորները հացադուլավորների հետ քննարկեն վերջիններիս ներկայացրած 10 պահանջները։
«Նա խոստացել է, որ վաղը առավոտյան կհանդիպի ու կխոսա տղաների հետ։ Մենք երեկ 10 կետից բաղկացած դիմումն էինք հանձնել նրան, ինքը ասել է, որ կուսումնասիրի նաև դա ու կփորձի ինչ֊որ գործողություններ ձեռնարկել» ,֊ Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է հացադուլավոր Վաղարշակ Ավետիսյանի մայրը՝ Մարինե Բադալյանը։

Армянский депутат встретится с проводящими голодовку пожизненно осужденными
23 декабря с приговоренными к пожизненному заключению арестантами Нубарашенской тюрьмы, девятый день проводящими голодовку, встретится председатель постоянной парламентской комиссии по государственно-правовым вопросам, депутат от правящей Республиканской партии Армении Ованес Саакян. Об этом парламентарий сообщил родным заключенных, ранее организовавшим акцию протеста перед зданием парламента.
Родственники требуют, чтобы госчиновники или депутаты-члены правящей РПА обсудили с пожизненно заключенными выдвинутые ими требования.
«Он обещал встретиться с ребятами утром. Вчера мы передали ему заявление из 10 пунктов, сказал, что ознакомится с ним и попытается принять какие-то меры», - в беседе с Epress.am сообщила мать осужденного Вагаршака Аветисяна Маринэ Бадалян.