ՀՀԿ֊ական պատգամավորը կայցելի հացադուլ հայտարարած ցմահ ազատազրկվածներին
Արդեն 9 օր հացադուլ անող ցմահ ազատազրկվածների հետ վաղը հանդիպելու է ԱԺ պետաիրավական հարցերի մշտական հանձնաժողովի նախագահ, ՀՀԿ֊ական պատգամավոր Հովհաննես Սահակյանը։ Այս մասին վերջինս ասել է ցմահ ազատազրկվածների հարազատներին, ովքեր երեկ բողոքի ակցիա էին կազմակերպել Ազգային ժողովի մոտ։
Ցմահ դատապարտյալների հարազատները պահանջում են, որպեսզի պետական պաշտոնյաները կամ իշխող կուսակցության պատգամավորները հացադուլավորների հետ քննարկեն վերջիններիս ներկայացրած 10 պահանջները։
«Նա խոստացել է, որ վաղը առավոտյան կհանդիպի ու կխոսա տղաների հետ։ Մենք երեկ 10 կետից բաղկացած դիմումն էինք հանձնել նրան, ինքը ասել է, որ կուսումնասիրի նաև դա ու կփորձի ինչ֊որ գործողություններ ձեռնարկել» ,֊ Epress.am-ի հետ զրույցում ասել է հացադուլավոր Վաղարշակ Ավետիսյանի մայրը՝ Մարինե Բադալյանը։

President of the National Assembly Standing Committee on State and Legal Affairs, lawmaker from Armenia's ruling Republican Party Hovhannes Sahakyan will visit Wednesday, December 23, the lifers who've been on a hunger strike in Yerevan's Nubarashen prison for 9 consecutive days, the MP told the relatives of the convicts.
Recall, the relatives have been staging protest actions in front of the Armenian Government and Parliament buildings demanding revision of the prisoners' cases, as well as fulfillment of the lifers' 10 demands
”He has promised to meet and have a talk with the boys tomorrow morning. We handed him a 10-point appeal yesterday, and he's also promised to consider it and take appropriate measures,” convict Vagharshak Avetisyan's mother, Marine Badalyan, told Epress.am.