«Նորածինը ծննդաբերության ընթացքում է վնասվածքներ ստացել»․ հայրը դիմել է ոստիկանություն
Փետրվարի 7-ին «Մուրացան» բժշկական կենտրոնում մահացած նորածնի հայրը՝ Մակար Անտոնյանը, երկու օր առաջ հաղորդում է տվել ՀՀ ոստիկանության Արտաշատի բաժին՝ պահանջելով որդու մահվան դեպքի առթիվ քրեական գործ հարուցել։ Այս մասին Անտոնյանն ասել է Еpress.am-ի հետ զրույցում:
Հայրը նշել է, որ, դատաբժշկական քննության արդյունքների համաձայն, նորածինը ողնաշարի բութ վնասում և ուղեղի այտուց ծննդաբերության ընթացքում է ստացել:
«Ես իմ երեխայի մահվան մեջ մեղադրում եմ բժիշկներին և նրանք պետք է պատասխան տան, որ էլ այսպիսի դեպքեր չկրկնվեն», - ասել է Անտոնյանը:
Հիշեցնենք, որ Արարատի մարզի Այգեստան գյուղի բնակիչ Մակար Անտոնյանի որդին ծնվել էր հունվարի 30-ին կիսախեղդ եղած։ Նրան տեղափոխել էին Երևանի «Մուրացան» հիվանդանոցային համալիր, որտեղ էլ երեխան մահացել էր:

«Скончавшийся в ереванском медцентре ребенок получил повреждения во время родов»
2 дня назад отец скончавшегося в ереванском медцентре «Мурацан» 7 февраля новорожденного Макар Антонян обратился в полицию города Арташат с требованием завести уголовное дело по факту смерти сына.
В беседе с Epress.am Антонян заявил, что, согласно результатам судмедэкспертизы, отек мозга и повреждение позвоночника малыш получил во время родов.
«В смерти своего ребенка я виню врачей, они должны ответить, чтобы такое не повторялось», - сказал собеседник.
Напомним, что сын жителя села Айгестан Араратской области Армении Макара Антоняна родился 30 января полузадушенный. Новорожденного доставили в «Мурацан», где он скончался.