Գլխավոր շտաբի պետի որդին՝ հրամանատար․ նրա անվան հետ աղմկահարույց պատմություններ են կապված
Հուլիսի 7-ին ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանի հրամանագրով գնդապետ Գրիգորի Խաչատուրովը նշանակվել է ՀՀ Պաշտպանության նախարարության երրորդ բանակային կորպուսի հրամանատար։ Գրիգորի Խաչատուրովը ՀՀ Զինված ուժերի Գլխավոր շտաբի պետ Յուրի Խաչատուրովի (լուսանկարում) որդին է։
Նորանշանակ հրամանատարի անվան հետ մի շարք աղմկահարույց պատմություններ են կապված։ Մասնավորապես, ինչպես հիշեցնում է «Հայկական ժամանակ» օրաթերթը, 2010 թվականին Գրիգորի Խաչատուրովը մեծ աղմուկով հեռացվել է համակարգից, երբ նրա գլխավորած 4-րդ բանակային կորպուսում մեծ չարաշահումներ էին հայտնաբերվել։ Կարճ ժամանակ անց նա վերականգնվել էր համակարգում՝ զբաղեցնելով 3-րդ բանակային կորպուսի հրամանատարի տեղակալի պաշտոնը։
2013 թվականին nrnak.com կայքը գրել էր, որ Յուրի Խաչատուրովի որդին (չնշելով անունը֊խմբ․) ալկոհոլի ազդեցության տակ 4 զինծառայողի է ծեծի ենթարկել: Համաձայն կայքի, ծեծված զինծառայողներից երեքը Վանաձորի հոսպիտալ, իսկ Զորիկ անունով զինվորին, ում վիճակը չափազանց ծանր էր, Խաչատուրովի որդին իր մեքենայով տեղափոխել էր Երևանի հիվանդանոցներից մեկը: ՀՀ ՊՆ մամուլի խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանը հերքել էր այդ լուրը՝ տեղեկությունները բացարձակ սուտ անվանելով:

Armenia's president Serzh Sargsyan signed a decree on July 7 appointing Grigori Khachaturov, the son of the Chief of the General Staff of Armenia's Armed Forces Yuri Khachaturov (pictured), Commander of the Defense Ministry Third Army Corps.
Local Haykakan Zhamanak newspaper recalls that Grigori Khachaturov has a long history of controversies, namely, that in 2010 he was scandalously sacked as commander of the Fourth Army Corps for majorly abusing his power. He was, however, soon reinstated in the Ministry, this time as the deputy commander of the Third Army Corps.
In 2013, Nrnak.com wrote that Yuri Khachaturov's son (the name was not specified) had brutally beaten 4 soldiers while drunk. According to the website, three of the servicemen were taken to a hospital in Vanadzor, while the fourth soldier, who was in a particularly severe condition, was rushed to a Yerevan hospital by Khachaturov himself. Artsrun Hovhannisyan, a spokesperson for Armenia's Defense Ministry, subsequently denied this information, calling it an “absolute lie.”