Իջևանի զորամասի զինծառայող է մահացել, պարզել է կայքը․ ՊՆ֊ն այդ մասին չի հայտնել
Իջևանի զորամասերից մեկում մահացել է ժամկետային զինծառայող, Կոտայքի մարզի Գառնի գյուղի բնակիչ Ստեփան Ստեփանյանը, գրում է Aravot.am-ը։ Դեպքը տեղի է ունեցել մի քանի օր առաջ, սակայն Պաշտպանության նախարարության կայքում այդ մասին տեղեկություն չի հրապարակվել։
Մեր հարցին ի պատասխան, ՊՆ խոսնակ Արծրուն Հովհաննիսյանն ասել է, որ մահվան պատճառը դեռևս հայտնի չէ․ «Զինվորը եղել է արձակուրդում, վերադարձել է, նույն օրը ինքնազգացողությունը վատացել է, տեղափոխվել է հիվանդանոց, որտեղ մահացել է»։
Գառնիի գյուղապետ Ահարոն Սահակյանն Aravot.am֊ին ասել է, որ զինվորին հուղարկավորել են 4-5 օր առաջ, նա սոցիալապես անապահով ընտանիքից էր: Գյուղապետի խոսքով՝ մահվան պատճառը պարզ կլինի 40 օր անց, երբ ստացվեն վերցված հետազոտությունների եզրակացությունները:

Home / Army / Conscript of Ijevan Military Unit Dies in Hospital
Aravot.am reports that a conscript soldier has died at a military unit in Ijevan. The incident occurred several days ago, but the official website of the Armenian Defense Ministry has yet to issue a statement on the circumstances in which Stepan Stepanyan, a native of the village of Garni, died.
When contacted by Epress.am, spokesperson of the Defense Ministry Artsrun Hovhannisyan said the cause of Stepanyan’s death has not yet been established: “The soldier had just come back from a leave. He was taken to a hospital on the same day, where he died.”
Garni village head Aharon Sahakyan told Aravot.am that the soldier was buried 4-5 days ago. The cause of death, he added, will be known in 40 days, when autopsy results are available.